Авторські статтіДіаспора

В Україні затримано чеха, пов’язаного з гучною корупційною справою

24 квітня на Україні був затриманий колишній детектив чеського Управління по боротьбі з організованою злочинністю (УБОЗ) Людек Вокал.

Сайт Info.cz повідомляє, що разом з ним був затриманий і чеський дипломат, але його відпустили із-за дипломатічної недоторканості.

МЗС ЧР затримання дипломата не підтвердив, що стосується Вокалу, то інформацію в МЗС підтвердили.

Затримання Вокалу пов’язують із його професійною діяльністю детектива, якої він продовжує займатися, незважаючи на пред’явлені в ЧР звинувачення. Конкретно мова йде про незаконне використання технічних засобів.

У Чехії Генеральна інспекція силових відомств (GIBS) підозрює Вокалу в кількох злочинах, наприклад, у зловживанні службовим становищем. Сам Вокал заявляє, що став жертвою змови і розборок в силових відомствах.

Його ім’я пов’язане з так званою операцією Vidkun, саме за цю операцію Вокалу нібито і мстяться. У 2015 р. УБОЗ розкрив корупційні схеми за участю політиків і поліцейських Оломоуцької краю. В результаті, звинувачення були пред’явлені заступник начальника поліції краю, керівнику Відділу по боротьбі з економічною злочинністю, підприємцю з оточення колишнього глави МВС Івана Лангера, гетьману Оломоуцької краю. Людек Вокал працював під прикриттям, його керівником був сам тодішній глава УБОЗ Роберт Шлахта. Саме Вокал допоміг розплутати справу, але при цьому нібито надав людям із злочинного світу секретну поліцейську інформацію. І нібито Генеральна інспекція силових відомств мститися за те, що УБОЗ розкрив справу, хоча повноваження розслідувати його були саме в Інспекції, адже підозри стосувалися поліцейських.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.