Фото: АрміяInform
На міжнародній зброярській виставці «Зброя та безпека – 2021» Національний університет оборони України імені Івана Черняховського уже традиційно презентує результати своїх досліджень та напрацювань у сфері безпеки і оборони.
Цього року його науковці демонструють тут результати досліджень у напрямах розвитку навчальної автоматизованої системи управління військами «Славутич» та випробувань засобів індивідуального та колективного бронезахисту.
Варто зазначити, що АСУВ «Славутич» ініціативно створена в Національному університеті оборони України й використовується для підвищення ефективності управління військами (силами) та якості освітнього процесу. Її унікальністю є здатність забезпечувати в умовах навчання автоматизацію основних функцій управління військами (силами). Вона включає одинадцять взаємодіючих та інтероперабельних функціональних і забезпечуючих підсистем, а також необмежену кількість спеціалізованих автоматизованих робочих місць. АСУВ «Славутич» може налаштуватися для роботи будь-яких органів управління від стратегічного до тактичного (бригада, батальйон) рівнів.
Фото: АрміяInform
Зі свого боку науково-випробувальний відділ університету провів близько 1000 балістичних випробувань нових і модернізованих зразків індивідуального та колективного бронезахисту (бронематеріалів, бронежилетів, балістичних підпорів, захисних шоломів, окулярів, захисних масок та захисту від осколків) для Міноборони, інших складових сил оборони України, виробників продукції бронезахисту військового призначення, науково-дослідних установ та інших держаних установ. Саме завдяки цим випробуванням виявлена значна кількість виробів, які не відповідали заявленим класам захисту, що дало змогу уникнути постачання неякісної продукції.
Фото: АрміяInform
У межах ділової програми планується проведення понад 20 змістовних заходів різних форматів. Це, зокрема, семінар на тему «Досвід проведення балістичних випробувань засобів індивідуального та колективного бронезахисту», який проведуть науковці Національного університету оборони України, фінал п’ятого конкурсу інженерних стартапів у сферах космічних технологій та активної біоелектроніки Vernadsky Challenge, Міжнародна науково‑практична конференція «Актуальні проблеми розвитку авіаційної техніки» та багато інших подій.