На Україну чекає серйозний землетрус: можуть зруйнуватися будівлі

В Україні за останні два тижні сталося відразу декілька землетрусів (два в Одесі, і один в Криму).

Сейсмологи прогнозують нові підземні поштовхи і кажуть, що до стихії треба готуватися – міняти будівельні норми та розробляти систему оповіщення людей.

«Серед сейсмологів існує думка, що невеликі землетруси – це добре, тому що вони дають розрядку енергії, яка накопичилась в землі.

Але наші дослідження показують, що скоро Україну (за попередніми прогнозами, це буде Крим) чекає стихія, яка навіть може зруйнувати будівлі. Мова тут йде про термін в декілька місяців», – сказав керівник «Кримського міжнародного центру сейсмобезпеки» Микола Георгієв.

Правда, заступник директора з наукової роботи інституту геофізики НАНУ Олександр Кендзера вважає, що прогнозувати землетрус неможливо – хіба що це можна зробити за кілька годин до початку підземних поштовхів. А тому і вірити подібним прогнозами не варто.

Тим не менш, вчені все ж пропонують переглянути будівельні норми.

«Ми розробили нові норми сейсмобезпеки (це стосується будівництва будівель у потенційно небезпечних районах – авт.), і вони вже знаходяться в Кабміні», – повідомив Кендзера.

У самому відомстві кажуть, що врахують пропозиції вчених: «Це стосується вимог до проектування систем сейсмоізоляції будівель».

За словами Георгієва, вже розроблена методика будівництва стійких будівель.

«Її вже випробували в Болгарії. Найближчим часом збираємося за рахунок російських інвесторів викупити землю у районі Криму, де є ймовірність потужних землетрусів, побудувати там будинок, протестувати його, і вже потім звернутися до влади, щоб цю методику взяли за основу», – говорить він.

В Одесі переймають досвід Японії і будуть сповіщати людей за допомогою смс про поштовхи, які насуваються.

«Ми направили листи всім операторам мобільного зв’язку, щоб у разі надзвичайної ситуації вони виконували роль зв’язківця і розсилали людям повідомлення про небезпеку, що насувається», – сказав віце-губернатор Одеської області Валерій Матковський.

Як виявилося, в українських мобільних операторів вже є досвід «надзвичайних» смс: «Два роки тому під час вибуху газопроводу в Ужгороді до нас звернулися представники мерії, і ми зробили смс-розсилку жителям міста, щоб попередити їх про те, що відбувається в місті», – сказав нам начальник відділу корпоративних комунікацій «Київстар» Петро Іванов.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + 14 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh