Юрій Сиротюк: “Вільнюський саміт визначить східний кордон Европи”

“Саміт Україна-ЕС у Вільнюсі в листопаді 2013 року визначить не лише східний кордон Европи, але й визначатиме геополітичну ситуацію на континенті на роки вперед.

Для України важливе цивілізаційне повернення до Европи та остаточний відрив від окупаційного минулого, для Европи – усунення дилеми: Україна як найбільша европейська країна буде в лоні европейських націй, і східний кордон України стане східним кордоном Европи, а чи Україна потрапить під геополітичний каток Кремля, і Европейський Союз матиме на кордоні зону постійної нестабільности”, – заявив заступник Голови Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, народний депутат України, член парламентського комітету з питань національної безпеки й оборони Юрій Сиротюк під час прес-конференції на тему: “Україна за місяць до Вільнюського самміту”, що відбулася 18 жовтня 2013 року в представництві “Свободи” у Брюсселі (Rue de la Science, 14-в).

Юрій Сиротюк, спілкуючись із журналістами, зазначив: “Можливе підписання Угоди про асоціяцію України з Европейським Союзом – це лише початок довгої дороги української держави до встановлення европейських норм, відновлення національної, соціяльної та історичної справедливости. Підписання Угоди ще не означатиме можливости вступу України до ЕС у найближчій перспективі. Водночас цей символічний крок – шанс поставити остаточну крапку в розриві Української держави з окупаційним минулим.

Нинішній режим під тиском нації та опозиції вимушено став дуже ненадійним та хитким попутником на шляху України до евроінтеграції. Політика повзучої русифікації, втягування України в геополітичну орбіту Кремля, яку нинішній президент розпочав із перших днів свого правління, аж ніяк не припинилася. Ставленики Кремля і досі займають ключові посади в гуманітарному та силових напрямках уряду та послідовно вибудовують другу російську державу на території України.

Очевидно, що з Межигір’ям як глобальним символом політичної корупції із судовим свавіллям та прокурорським всевладдям, нездійсненням люстрації процес евроінтеграції буде крихким і недовершеним. Президент на словах декларує евроінтеграцію, а його більшість у парламенті наводнена агентами Кремля і прямими противниками Європи. Лише завдяки голосам опозиції евроінтеграційні закони проходять у ВРУ. Комуністи, які шалено виступають проти повернення України в европейське лоно, і далі справно залишаються вірними союзниками ПР у ВРУ.

Величезна проблема із якістю та реальним змістом так званих “евроінтеграційних законів”, повний пакет яких уряд так і не спромігся подати навіть за місяць до саміту. Закони, евроінтеграційні за назвою, насправді глибоко антидемократичні за змістом і лише укорінюють диктаторський режим Януковича. В тюрмах перебувають десятки політв’язнів. Зрозуміло, що з перебуванням при владі Януковича навіть після підписання Угоди подальша евроінтеграція для України є надзвичайно проблематичною”.

У прес-конференції також взяв участь керівник представництва “Свободи” у Брюсселі Анатолій Осуховський. Під час розмови з представниками преси свободівець зауважив: “Ми докладаємо максим зусиль, щоб европейські політики усвідомили відмінність між реальними евроінтеграційними прагненнями українців та тимчасовими політичними іграми режиму Януковича. Евроінтеграція потрібна не лише українцям. Я впевнений, що Україна як найбільша за розміром европейська держава, а також велика працьовита українська нація мають стати органічною частиною Европейської спільноти, бо потрібні Европі, – це двосторонній рух. Тому робота нашого представництва, сподіваюся, стане ще одним механізмом та майданчиком для комунікації европейських політиків та журналістів з українцями”.

Анатолій Осуховський звернувся до присутніх із закликом належним чином забезпечити в листопаді цього року з нагоди 80-х роковин Голодомору долучитися до вшанування пам’яти жертв геноциду української нації. “Ми сподіваємося на розуміння і підтримку нашого етносу з боку европейських народів та на подальше державне визнання усіма европейськими країнами Голодомору геноцидом української нації”, – зауважив націоналіст.

Також очільник представництва “Свободи” у Брюсселі зазначив, що практика організації подібних прес-конференцій стане традиційною. Щоразу, коли свободівці будуть відвідувати Брюссель, кожен із журналістів зможе вільно поспілкуватися з українськими політиками у представництві “Свободи”.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh