Економіка

На торгах в Японії блакитного тунця продали за 1,8 мільйонів доларів

На перших в новому році традиційних рибних торгах у Токіо головний лот продали за 193,2 млн єн ($1,8 млн). Вага блакитного тунця, виловленого в районі селища Ома на півночі Японії, склала 276 кілограмів, повідомляє The Guardian.

Покупцем виступила компанія Kiyomura, якій належить мережа суші-ресторанів Sushi Zanmai. Власник фірми Кіоші Кімура заявив, що лот виявився дорогим, але він дуже хотів зробити виграшну ставку, щоб подати кращого тунця своїм відвідувачам.

Ціна, за якою риба пішла з молотка, — друга після рекорду, встановленого в 2019 році. Тоді Kiyomura придбала 278-кілограмового блакитного тунця за 333,6 млн єн (близько $3 млн).

Торги проходили на новому рибному ринку Тоесу, він відкрився восени 2018 року. До цього аукціон проводили на легендарному ринку Цукідзі в центрі міста. Його історія налічувала близько 80 років, проте напередодні Олімпіади 2020 року торгові площі перенесли.

Перші торги після Нового року є знаковими: вони визначають «напрямок вітру» в економіці країни. Висока вартість першого тунця незмінно сприймається в Японії як ознака фінансово успішного року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України