На Сицилії відбудеться конференція, присвячена дияконату

З 2 по 5 серпня 2017 року в італійській дієцезії Чефалу триватиме науковий симпозіум на тему: «Диякони, готові до гостинності та служіння хворим». Чотириденна зустріч на Сицилії відбудеться під патронатом Італійської громади дияконів і Департаменту пастирського служіння хворим при Конференції єпископів Італії. Про це було повідомлено на презентації, яка відбулася 21 липня в Залі імені Гульєльмо Марконі, головному офісі «Радіо Ватикану».

За словами організаторів, симпозіум допоможе глибше замислитися про центральні аспекти дияконського служіння, яке виконують 4450 осіб у 250 італійських дієцезіях. Кількість дияконів весь час зростає; тільки в дієцезії Неаполя їх 300.

Під час презентації на «Радіо Ватикану» Енцо Петроліна, президент Італійської громади дияконів, зазначив, що їхнє церковне служіння – це «жива реальність, особливо уважна до таких нагальних надзвичайних ситуацій, як міграція чи становище пенсіонерів, проте диякон ніколи не замінить парафіяльного священика». Диякон, підкреслив Енцо Петроліна, – це організатор служіння, diakonia, до якої покликані всі охрещені. Зростання кількості цих служителів Церкви пов’язане не з браком священиків, а з особливим покликанням, і майбутня конференція на Сицилії дозволить підтвердити два стовпи цього покликання: гостинність і служіння – перш за все хворим.

Зі слів отця Карміне Аріче, очільника Департаменту пастирського служіння хворим при Конференції єпископів Італії, милосердна любов – центральна риса дияконату, і її потрібно зміцнити на симпозіумі в Чефалу: «Папа Франциск сказав нам, що Церква – це польовий госпіталь, а тому диякон має присвячувати себе служінню хворим, бути на передовій служителів милосердя».

У п’ятницю 4 серпня на симпозіумі в Чефалу отець Карміне Аріче виступить із доповіддю про дияконське служіння в багатонаціональному і багатоконфесійному контексті: «Для розв’зання нових завдань дуже важливо зрозуміти, як можна бути знаком Божого піклування про хворих», – підкреслив священик.

На майбутній конференції звернуться також до особливої теми: дружини диякона. За словами президента Італійської громади дияконів Енцо Петроліни, «це ключова фігура на шляху розпізнання».

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 + 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh