З 2 по 5 серпня 2017 року в італійській дієцезії Чефалу триватиме науковий симпозіум на тему: «Диякони, готові до гостинності та служіння хворим». Чотириденна зустріч на Сицилії відбудеться під патронатом Італійської громади дияконів і Департаменту пастирського служіння хворим при Конференції єпископів Італії. Про це було повідомлено на презентації, яка відбулася 21 липня в Залі імені Гульєльмо Марконі, головному офісі «Радіо Ватикану».
За словами організаторів, симпозіум допоможе глибше замислитися про центральні аспекти дияконського служіння, яке виконують 4450 осіб у 250 італійських дієцезіях. Кількість дияконів весь час зростає; тільки в дієцезії Неаполя їх 300.
Під час презентації на «Радіо Ватикану» Енцо Петроліна, президент Італійської громади дияконів, зазначив, що їхнє церковне служіння – це «жива реальність, особливо уважна до таких нагальних надзвичайних ситуацій, як міграція чи становище пенсіонерів, проте диякон ніколи не замінить парафіяльного священика». Диякон, підкреслив Енцо Петроліна, – це організатор служіння, diakonia, до якої покликані всі охрещені. Зростання кількості цих служителів Церкви пов’язане не з браком священиків, а з особливим покликанням, і майбутня конференція на Сицилії дозволить підтвердити два стовпи цього покликання: гостинність і служіння – перш за все хворим.
Зі слів отця Карміне Аріче, очільника Департаменту пастирського служіння хворим при Конференції єпископів Італії, милосердна любов – центральна риса дияконату, і її потрібно зміцнити на симпозіумі в Чефалу: «Папа Франциск сказав нам, що Церква – це польовий госпіталь, а тому диякон має присвячувати себе служінню хворим, бути на передовій служителів милосердя».
У п’ятницю 4 серпня на симпозіумі в Чефалу отець Карміне Аріче виступить із доповіддю про дияконське служіння в багатонаціональному і багатоконфесійному контексті: «Для розв’зання нових завдань дуже важливо зрозуміти, як можна бути знаком Божого піклування про хворих», – підкреслив священик.
На майбутній конференції звернуться також до особливої теми: дружини диякона. За словами президента Італійської громади дияконів Енцо Петроліни, «це ключова фігура на шляху розпізнання».