На що схожі потовщення в грудях?
Багатьом жінкам не розповідають як саме визначити наявність злоякісних пухлин у грудях. Лікарі наголошують на тому, що бити тривогу необхідно при перших ознаках незрозумілих утворень, однак ніхто достеменно не пояснить, як саме повинні відчуватися пухлини у грудях.
Чи повинна пухлина рухатися від натиснення на неї пальцем? Наскільки вона має бути великою, щоб стати помітною? Насправді ці характеристики не несуть важливої для вас інформації. Важливою в даному випадку є тільки маса пухлини.
Будь-яке новоутворення в грудях бентежить жінку, навіть, якщо в перерізі воно всього декілька сантиметрів.
Що саме викликає потовщення в грудях?
- Зміни тканин грудей, які пов’язані з гормональними коливаннями;
- Доброякісна пухлина;
- Злоякісна пухлина.
Жінкам, у яких ще не біло менопаузи, рекомендується перечекати кілька менструальних циклів перед тим, як зателефонувати своєму лікарю. А у випадку з пацієнтками після менопаузи необхідно одразу звертатися в лікарню, адже вплив гормонів в такому випадку не має значення. Можна виключити один із трьох факторів утворення пухлин в тканинах грудей.
Лікар при пальпації не зможе достовірно визначити природу новоутворення і тим паче не зможе визначити, чи є воно пухлиною. Для більш точного результату пацієнтку буде направлено на маммографію. Пам’ятайте, що скрінінгові інструменти не можуть стовідсотково визначити ваш діагноз. Навіть якщо він підтвердить наявність раку, це не можна вважати точними даними. Щоб виявити пухлину, необхідно пройти ультразвукове дослідження, також воно допомагає визначити, чи потрібна біопсія.
Більшість видів раку ростуть дуже повільно, тому може пройти досить багато часу, доки пухлина збільшиться в розмірі та розподілиться по здоровим тканинам. Також немає ніяких доказів того, що пухлини можна вважати злоякісними, якщо вони не рухаються. Якщо новоутворення не рухається під шкірою, то вона достатньо велика, що вросла в стінку грудної клітини. Однак, якщо пухлина в грудях нерухома, або шкіра грудей містить невеликі пухирці, кровоточить чи спостерігається запалення, то є велика вірогідність того, що в пацієнтки рак грудей.
Спостерігати за своїми грудьми дуже корисно, правильно. Це навіть може врятувати жінці груди, здоров’я або навіть життя. Слід пам’ятати, що стан і відчуття в грудях змінюється в різний час менструального циклу, тому дискомфорт і незначний набряк – цілком нормальна річ. Якщо ви розумієте, як повинна виглядати пухлина раку, то вам буде набагато простіше розпізнати проблему на ранніх її стадіях.
Слід відмітити в якості підсумку, що новоутворення та дискомфорт у грудях часто тісно пов’язаний з менструальним циклом. Якщо ви помічаєте нетипову для вас пухлинку або висип на шкірі грудей, зверніться за допомогою до лікаря, проведіть ультразвукове дослідження та маммографію, щоб визначити корінь проблеми, підтвердити або спростувати наявність раку молочної залози.