Авторські статті

На Росії пропонують садити у в’язницю журналістів-розслідувачів

У держдуму рф внесли законопроект, який дозволить саджати журналістів-розслідувачів терміном до 10 років, пишуть місцеві рашистські змі.

Олександр Хінштейн, а також низка сенаторів, серед яких – Андрій Турчак та Андрій Клішас – внесли до думи росії законопроект, в якому діяльність журналістів-розслідувачів названа кримінальним злочином та прирівнюється до участі в організованому злочинному угрупуванні.

Автори проекту хочуть ввести до кодексу статтю, яка називатиме за незаконне використання, передачу, збирання, а також зберігання комп’ютерної інформації, що містить персональні дані — прізвище, ім’я та по батькові, адреси місць проживання та місць перебування, номери телефонів та ін.

«Йдеться про різні бази даних, отримати доступ до яких зараз нескладно. Ця каральна “дубина” може використовуватися, зокрема, проти розслідувачів та журналістів», — сказав юрист «Першого відділу» Євген Смирнов.

Членів «організованої групи» поправка дозволить карати позбавленням волі терміном до 10 років колонії зі штрафом до 3 млн рублів. Під групою можуть розумітися люди, які стосуються роботи над матеріалом, вважає Смирнов. За використання даних без обтяжливих обставин можуть посадити терміном до чотирьох років. При виявленні транскордонного переміщення інформації — до восьми років.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України