Економіка

На 2024 рік на дрони для ЗСУ закладено більше ніж на все озброєння у 2021 році

У наступному році лише з держбюджету на дрони буде витрачено понад 1 млрд доларів, а ще у 2021 році стільки виділялось на все озброєння для ЗСУ загалом

Джерело: Defence Express

Міноборони України отримало “додатковий ресурс”, який дозволяє кратно збільшити постачання дронів до Збройних Сил України.

Про це повідомив заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк в інтерв’ю для “АрміяІнформ”, додавши, що у листопаді вже було передано дронів більше ніж у жовтні. Тобто мова йде про постійне нарощування кількості переданих БПЛА, з яких більшість наразі більше складають одноразові FPV-дрони. При цьому їх постачання аналогічне до постачання снарядів, тобто має бути потужним та безперервним.

Точну кількість запланованих до передачі дронів посадовець не назвав, але зазначив, що така кількість дає надію на зміну ситуації на полі бою. Цікаво, що й заступник міністра оборони України прирівняв їх до артилерійських снарядів у питанні необхідності безперервного постачання.

Дрони для ЗСУ
Дрони для ЗСУ

Також були наведені цифри витрат у держбюджеті на 2024 рік, з яких на закупівлю БПЛА у наступному році передбачено 43 млрд грн. І ця сума об’єктивно є більш ніж вагомою часткою з 255 млрд грн які закладені у загальну статтю “озброєння, військова техніка та боєприпаси” для ЗСУ.

Для розуміння, це не лише 16,8% від всіх коштів на озброєння, а й близько 1,18 млрд доларів лише на дрони. Для порівняння, рекордний бюджет на все озброєння для ЗСУ, від патрона до “Нептуна” до 2021 року складав загалом близько 1 млрд доларів.

Окрім питання постачання дронів у міноборони також зазначили, що необхідно масштабувати не лише виробництво РЕБ, а й засобів радіоелектронної боротьби.

“Ми все більше стимулюємо активізацію внутрішніх виробництв цієї техніки. Нині для цього докладається максимум зусиль і можливих фінансових ресурсів”, – зазначив Іван Гаврилюк, додавши, що за останній час до експлуатації у війську було допущено шість нових зразків РЕБ, частина з яких належали до “окопних”.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України