На Прикарпатті середня пенсія менша за середньоукраїнську

Більше половини прикарпатських пенсіонерів отримують в місяць до півтори тисячі гривень, а у 4 тисяч – пенсія менша від тисячі. Бідні люди не мають надії на державу і уже не вірять у те, що подолають бідність. А на реалізацію державних програм допомоги малозабезпеченим у місцевих бюджетах грошей немає.

Сусіди між собою Леоніда Васильовича називають «нічним вартовим». Чи за те, що він чергує вночі в магазині неподалік, чи що часто спозаранку виїжджає рибалити. Для 62-річного чоловіка і його дружини, двох пенсіонерів, це вагомий приробіток до пенсії.

«Заробив 800 гривень, мінімалку. 42 роки проробив – і на мінімалці. Така ж у дружини. Моєї вистачає, аби квартиру сплатити, дружинина йде на їжу. Купуємо хліб. Бульбу маємо свою, бо ще село є. Десь колись курочку можна попробувати. У мене відпочинок хіба рибалка. Не на продаж – для себе, для друзів, до пива. Діти самі бідні. Син старший біля мене, має двох дітей. Півтори тисячі – не розгонишся. Молодший син теж має малі гроші. Так і живемо. Помагати нема кому. Треба самим вибиратись», – розповідає пенсіонер.

Державі і політикам нема віри

Так живе більшість пенсіонерів, рахуючи кожну копійку, нічого не купуючи окрім їжі та комунальних послуг, без подорожей й розваг. На допомогу держави ці люди не сподіваються й політикам уже не вірять. Так, як і обіцянкам президента «побороти бідність».

«Не та людина, щоб вірити. Він файно гуляє, я знаю. А ми мусимо на тисячу гривень жити. Ціни йдуть вверх, а пенсія не піднімається. На ці гроші не виживеш взагалі», – каже пенсіонер

Пенсія менша від тисячі гривень – лише у 4 тисяч прикарпатців

Як повідомили в обласному Пенсійному фонді, на Прикарпатті середня пенсія нижча за українську – 1295 гривень. Пояснюють це тим, що в області не було великих підприємств, тож і зарплати у людей були нижчі. Більше половини усіх пенсіонерів мають до півтори тисячі гривень на місяць, а у чотирьох тисяч – пенсія менша від тисячі. За словами заступника начальника управління Пенсійного фонду в області Романа Берчака, за півтора роки ця цифра зменшилася на чверть, в основному після виплат по 100 гривень.

«Якщо брати ініціативи президента, в минулому році для осіб, які мали повний стаж 25 років (чоловіки) і 20 років (жінки) – це тим, що вийшли на пенсію до 1 жовтня 2011 року і хто вийшов після цього часу, але стаж роботи 35 і 30 років, відповідно, їм усім було виплачено по 100 гривень. У кого не було цього стажу – по 50 гривень. Це так звані соціальні ініціативи. Всі ці перерахунки були зроблені з 1 травня минулого року. Це проходило так зване осучаснення заробітної плати», – каже Роман Берчак.

Програма є, грошей нема – депутат облради

Депутат обласної ради, голова фракції «Батьківщина» Юрій Романюквважає, що і тих, у кого пенсія півтори тисячі гривень, можна віднести до бідних. Щодня «десятки і сотні» таких людей звертаються за допомогою, але допомогти з депутатського фонду або власної кишені можуть лише одиницям. Ухвалена обласна програма подолання бідності, але реальних грошей для її виконання нема.

«Обласна програма існує, норми є – фінансування немає. Тому що всі кошти, які збирає обласна податкова, все забирається до Києва. Того, що надходить з Києва на утримання бюджетної сфери і потреб області, не вистачає на четвертий квартал 2013 року. Гроші закінчилися. І жодних підстав сподіватися, що надійдуть до кінця року, немає. Тому ще з чогось виділити кошти на подолання бідності, на підтримку малозабезпечених в обласному бюджеті просто немає жодної копійки», – каже Юрій Романюк.

На думку депутата облради, більшість українців зараз живуть так само бідно як 15 років тому.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

4 × three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh