На півночі М’янми військові зажадали від християн покинути регіон

Правозахисники стурбовані тим, що священиків, монахинь і християнських вчителів виселяють з штату Шан на півночі М’янми (раніше Бірма).

Минулого тижня Об’єднана державна армія Ва (UWSA), яка контролює регіон штату Шан, зажадала, щоб два католицькі священики, три монахині з місіонерського співтовариства Святого Павла і троє вчителів покинули штат, повідомляє The Christian Post і UCAnews.com.

У вересні також священик, п’ять монахинь і шість вчителів, що переїхали в цей район після 1992 року, змушені були виїхати.

«Масштаби, раптовість і серйозність репресій викликають глибоке занепокоєння. Ми просимо всіх звернути увагу на цю ситуацію і подумати, які заходи можна вжити в знак протесту проти репресій і для захисту християн у районах, контрольованих UWSA», – заявив Бенедикт Роджерс, керівник некомерційної організації «Christian Solidarity Worldwide» (CSW) в Східній Азії.

Вигнаний священик Реймонд Тан сказав, що віруючі не заслужили такого поводження і, що бойовики Об’єднаної державної армії Ва наказали їм виїхати і дозволили взяти тільки те, що можна забрати в руках.

З 450 тис. осіб, які живуть у штаті Шан, християни становлять близько 30%, також поширені буддизм, анімізм, поклоніння духам та іслам.

«Переслідування релігійних і етнічних меншин у Бірмі з боку армії і войовничого буддійського націоналістичного руху і так зростає, але цей випадок, схоже, більше пов’язаний з впливом Китаю, з економічними, політичними та інтересами безпеки», – припустив Бенедикт Роджерс із CSW.

За його словами, для того, щоби Бірма мала хоч якийсь шанс на мир і хоч якусь надію на демократію, вона повинна поважати основні права людини будь-якої національності, і захищати свободу релігії або переконань кожного.

«Утиски релігійної свободи або прав людини з боку бірманської армії, буддистських націоналістів, етнічних збройних груп або Китаю не можна терпіти. Вони повинні відповісти за свої дії», – підсумував Роджерс.

Об’єднана армія держави Ва – військове крило Об’єднаної партії держави Ва, правлячої в самопроголошеній державі Ва на території М’янми.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh