Новини

«НА ПІВНІЧНИЙ ПОЛЮС Ж ВОНИ МЕНЕ НЕ ВИВЕЗУТЬ СИДІТИ?» – ЛИСТ ПОЛІТВ’ЯЗНЯ ОЛЕГА СЕНЦОВА НА СВОБОДУ

Український політв’язень з Криму режисер Олег Сенцов передбачає, що його етапують в колонію суворого режиму №3 у селищі Харп на Ямалі (РФ).

Про це йдеться в його листі правозахисниці Зої Свєтової, яке публікує “Відкрита Росія”.

“У мене все нормально. Їду. Вивезли різко з Якутії і везуть в Ямало-Ненецький автономний округ. А там тільки одне місце для відбування покарання — це легендарні Харпи. Як там було, і як там є, я думаю, що ти знаєш краще за мене. Нічого хорошого від цього відрядження не чекаю. Тим більше, проїхавши іркутський і омський централи, маю собі деяке уявлення про те, як буває погано і не тільки по розповідям.

Фізично мене, звичайно, ніхто не чіпає, але ти прекрасно розумієш, що ця система може викривлено карати і знущатися, не застосовуючи грубу силу.

Ну да ладно, все буде добре!

Довго не писав, бо якось не було настрою зовсім. І не тому що в мене якась депресія або спад духу — я цим не страждаю, навіть не сумнівайтеся!

Просто я взагалі не товариська людина, і бувають періоди, коли я це зовнішнє спілкування мінімізую.

Якутська опервідділ, до речі, цьому дуже сприяв, за цей рік він мені видав на руки дві листівки: одну на Новий рік і другу на день народження. Зате перед від’їздом повернув не тільки коробку зі старими листами, які зберігалися всі ці півтора року у них, але і під сотню нових, які вони збирали протягом року і лише тепер вирішили віддати своїх паперових заручників. Тепер ось їду, читаю. Ще віддали з десяток книг, які мені прислали, але тільки не видавали.

Проклинаючи все, тягну за собою цю дуже цінну для мене літературу по етапах, але кинути шкода. Нехай мені не посилають більше книг, добре? А то шлють не ті, що мені треба, а я викинути не можу, тому роздаю по мірі можливостей і тягаю з собою, але вже на межі можливостей з транспортування цієї рухомої бібліотеки!

І посилок, не замовлених мені, теж слати не треба, тому що посилка покладена раз в три місяці, і я краще напишу Наташі або ще комусь, може, через тебе, що саме мені треба, і отримаю саме ті. А то були ситуації, коли якась добра душа зглянеться над бідним политзеком і надішле невеличку посилочку якоїсь непотрібної нісенітниці, а посислочні запаси використовуються і потім знову чекати три місяці, щоб отримати те, що потрібно.

Я як приїду на місце, напишу.

І, закінчуючи нагальну тему, яка, до речі, займає досить велику частину життя арештанта, попроси сестру Наталку, щоб вона мені кинула на мій тюремний рахунок 10 тисяч рублів. Як раз я приїду, смороду мене наздоженуть.

До речі, про добрі вчинки, які призводять до не завжди хорошим результатам.

Він намагався до мене додзвонитися на мій день народження в липні, і приїжджали «Пуссі Райот» з Альохіної в Якутськ мене підтримати. Це дуже здорово! Альо замість дзвінка мені дали чергове ШІЗО (четверте або п’ятдесят п’яте навіть), а потім взагалі вивезли в більш жорстке місце — Харп. Наказ про це ФСВП Росії підписав наприкінці липня. Це зовсім не означає, що не треба нічого робити.

Ви там, на волі, можете робити все, що вважаєте потрібним у підтримку мене або інших політзеків, просто знайте, що у місцевих правозастосовувачів своя логіка в голові, і реагують смороду часто вісь так.

Зрештою на Північний полюс ж вони мене не вивезуть сидіти?

В цілому у мене все нормально, і я сподіваюся, що я вивезу … (нерозбірливо) цю поїздку та перебування в кінцевій точці на залишках свого здоров’я. Сподіваюся, що ви там не будете влаштовувати з цього приводу істерику, бо я сиджу не один, нас багато, і у мене далеко не найгірші умови.

А так я займаюся тим, що і завжди: читаю, в тому числі вже англійською, правлю і доповнюю написані сценарії — цю роботу можна робити майже вічно, але думаю, що ще на пару збірок мене вистачить, физкультурю по мірі можливостей, ну і всякі дрібниці.

Стежив, звичайно, по мірі можливостей, за подіями в Україні і Росії. Ну нічого хорошого сказати не можу — звідси погано видно, можливо.

Україна тяжко, але все-таки як-то дряпається в потрібному напрямку, Росія остаточно загрузла у своєму глухому куті, і що робити далі, ніхто не в курси.

Як і раніше, не сумніваюся ні успіху, ні в перемогу, в те, що все буде добре і навіть дуже!

На цьому прощаюся, ваш Олег Сенцов. Тюмень, 17.09.17

P. S. Сюди писати не треба, я скоро поїду далі, раніше, ніж ти отримаєш цей лист.”

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України