На параді в Мінську будуть представлені зразки озброєння виключно білоруського виробництва

   Військовий парад це не лише святкування , але, насамперед, форма латентного тиску і залякування потенційних супротивників, елемент психологічного впливу. Ось і цього року, парад 9 травня в Білорусі буде мати саме такий характер, причому, вектор психологічного тиску спрямований аж ніяк не в західну сторону, як звичайно.

Насамперед, 9 травня ЗС Білорусі покажуть світу новітню РСЗВ власної розробки “Полонез”. При цьому білоруську РСЗВ постійно порівнюють з російською РСЗВ 9К58 “Смерч”, акцентуючи увагу на тому, що установка буде мати вдвічі більшу дальність ураження ніж її російський аналог. Зауважте, порівняння не з характеристиками MLRS або WS-3 або … ще бозна з якими РСЗВ, а саме зі “Смерч”. Натяк на перевагу перед потенційною загрозою?

Протягом усього 2014 Білорусь всіляко демонструвала досить жорстку позицію у взаєминах всередині ЄАЕС, адекватно відповідаючи на будь-які обмеження в економічній сфері з боку Росії. При цьому від самого президента Білорусі Олександра Лукашенко неодноразово лунали не двозначні заяви про боєздатність і боєготовність його держави. А тому, не здивуюся якщо східній сестрі надсилаються відповідні сигнали саме в “парадній” формі.

Парад 9 травня в Мінську, на якому будуть представлені зразки озброєння виключно білоруського виробництва, це ніщо інше як можливість побрязкати зброєю перед Росією. Чи не свіжо, але в дусі совкової спадщини. Та й брязкання це скоріше латентне, з усвідомлюємо непорівнянність ВПК РБ за масштабами і обсягами з ВПК РФ, але в даному випадку для Білорусі іншого виходу для утримання буйного сусіда в холодному тілі – немає, підсумовує Злий Одессит.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

two × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh