Авторські статті

На параді в Мінську будуть представлені зразки озброєння виключно білоруського виробництва

   Військовий парад це не лише святкування , але, насамперед, форма латентного тиску і залякування потенційних супротивників, елемент психологічного впливу. Ось і цього року, парад 9 травня в Білорусі буде мати саме такий характер, причому, вектор психологічного тиску спрямований аж ніяк не в західну сторону, як звичайно.

Насамперед, 9 травня ЗС Білорусі покажуть світу новітню РСЗВ власної розробки “Полонез”. При цьому білоруську РСЗВ постійно порівнюють з російською РСЗВ 9К58 “Смерч”, акцентуючи увагу на тому, що установка буде мати вдвічі більшу дальність ураження ніж її російський аналог. Зауважте, порівняння не з характеристиками MLRS або WS-3 або … ще бозна з якими РСЗВ, а саме зі “Смерч”. Натяк на перевагу перед потенційною загрозою?

Протягом усього 2014 Білорусь всіляко демонструвала досить жорстку позицію у взаєминах всередині ЄАЕС, адекватно відповідаючи на будь-які обмеження в економічній сфері з боку Росії. При цьому від самого президента Білорусі Олександра Лукашенко неодноразово лунали не двозначні заяви про боєздатність і боєготовність його держави. А тому, не здивуюся якщо східній сестрі надсилаються відповідні сигнали саме в “парадній” формі.

Парад 9 травня в Мінську, на якому будуть представлені зразки озброєння виключно білоруського виробництва, це ніщо інше як можливість побрязкати зброєю перед Росією. Чи не свіжо, але в дусі совкової спадщини. Та й брязкання це скоріше латентне, з усвідомлюємо непорівнянність ВПК РБ за масштабами і обсягами з ВПК РФ, але в даному випадку для Білорусі іншого виходу для утримання буйного сусіда в холодному тілі – немає, підсумовує Злий Одессит.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.