Лемури на острові Мадагаскар знаходяться під загрозою знищення. Вимирання цих тварин може зруйнувати екосистему острова, що призведе за собою ще більше негативних наслідків для природи. Ареал проживання лемурів – тропічний ліс, з високими деревами і великою кількістю фруктів.
Останнім часом жителі острова вирізають ці дерева для своєї вигоди, забуваючи про те, що Мадагаскар належить не тільки їм. Люди знищують будиночки лемурів і скорочують їх середовище проживання. Також люди заради м яса тварин готові піти на вбивство, адже їх м’ясо вважається делікатесом і користується великим попитом у туристів.
Вчений Расс Міттермейер і група фахівців МСОП провели дослідження і з’ясували, що велика частина лемурів (111 видів) знаходяться на межі вимирання. Міттермейером був відкритий невідомий вид лемура в лісах Дарайни. Спіймати його вдалося за допомогою експедиції BBC. Новий вид назвали Fanamby, в честь організації з охорони лісу в Мадагаскарі. Але ліси Мадагаскару ще не вивчені повністю і цілком ймовірно, що є ще невідкриті людству види даних приматів.
Людям варто берегти лемурів, тому що вони є носіями насіння рослин, дає можливість лісам постійно омолоджуватися. Якщо лемури загинуть, то це сильно вплине на екосистему острова, адже ці тварини становлять більшу частину мешканців Мадагаскару. Врятувати їх від вимирання можна тільки в тому випадку, якщо буде розвиватися екотуризм або ж людина стане піклуватися про природу. Міжнародний союз охорони природи збираються посилити охорону заповідників і провести екотуризм, давши зрозуміти людям, що не варто вбивати тварин заради забави і власної вигоди.