Підприємство учасників АТО/ООС та членів їхніх родин «Сільськогосподарська компанія Грін Фарм» у селі Берізки на Миколаївщині збирає свій перший врожай шавлії.
Передає Голос українською з посиланням на Голос України.
Цьогоріч в аграріїв-початківців лікарська шавлія вийшла відмінною: під сонячними променями накопичила високий вміст ефірних олій. Члени товариства уже зібрали врожай.
У зв’язку з тим, що знайти достойну роботу в Первомайському районі непросто, колишні учасники бойових дій почали шукати альтернативні варіанти заробітку. Так, щоби і землю обробляти, і родини годувати. Дізналися, що Український проєкт бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP підтримав групу учасників бойових дій у Доманівці на Миколаївщині, допоміг зареєструвати кооператив «Оберіг АГРО» та створити бізнес. Це надихнуло побратимів з Берізок.
Восени минулого року вони познайомилися з консультантами Благодійного фонду «ЛАСКА», який є партнером проєкту в Миколаївській області, і розпочали спільну роботу.
«Консультанти «ЛАСКИ» і мотивували, і налаштовували нас на працю, — каже Володимир Волосніков. — Обрали для бізнесу лікарську шавлію та висадили її на площі 0,7 га. А консультації надавав професійний агроном Олександр Губаньов. Без його супроводу ми не впоралися б».
Юрій Сінчук пояснює:
«Лікарські культури — це новий перспективний напрям. Україна імпортує тисячі тонн лікарських рослин, натомість ми можемо вирощувати їх самі. Цього року виходимо на 1,2 тонни сушеної сировини. Культивування лікарських рослин — нелегка справа. Кожне насіння перед висадкою терли наждачним папером, щоб зняту тверду оболонку. Сіяли ручними сівалками. Місяць минув, а сходів все не було. Хвилювалися всі члени команди. Перші паростки шавлії з’явились разом з бур’яном, відрізняли шавлію за запахом».
Згодом поле стало виділяти евкаліптово-трав’янистий аромат, який відчувався і на відстані. Ні краплі гербіцидів, а тому багато ручної праці. О 5-й ранку вже в полі, і до 12-ї прополка».
Наступного року працювати буде легше, бо ТОВ «СК Грін Фарм» отримало грант від UHBDP і придбало трактор та навісне обладнання. Тепер усі процеси будуть механізовані. Трудові затрати зменшаться на 50-60%.
Щоб нормально працювати та заробляти, агробізнесмени планують вирощувати ще три-чотири культури, лікарські рослини та біоенергетичні культури, аби диверсифікувати ризики, поставити сушарки та пакувальне обладнання, налагодити сталий збут в Україні, а надалі й відправляти продукцію на експорт.
Представники «СК Грін Фарм» стали членами Громадської ради при Первомайській райдержадміністрації та пропонують громаді вирощувати біоенергетичні рослини на землях, непристосованих для ведення сільського господарства. Першопрохідці радять своїм побратимам розпочинати свій бізнес на землі. Слід лише повірити в себе, мати однодумців та займатися справою, яка до душі.