На Львівщині «чорні археологи» розкопали поховання монахів

У селі Лешнів Бродівського району Львівської області так звані «чорні археологи» розкопали поховання монахів, що знаходяться під долівкою у старому занедбаному Бернардинському костелі, повідомляє zik.ua.

Що знайшли «чорні копачі» у криптах – невідомо. Проте, сліди їх варварської роботи наявні – людські кістки розкидані у руїнах костелу повсюди.

Нагадаємо, Бернардинський костел у с. Лешнів – сакральна споруда XVII сторіччя. У 1637 році в Лешневі завдяки старанням власника цих земель белзького каштеляна Матвія Лешньовського з’явилася римо-католицька парафія. Того ж року починають зводити кам’яний храм на честь апостола Матвія.

За іншими даними, приміщення для братів-бернардинів в поселенні почали будувати за наказом Лешньовського ще в 1629 році. У 1681 році в Лешневі сталася велика пожежа, внаслідок якої первісний костел було зруйнована так сильно, що  він не піддавався відновленню. Тому на його місці зводять новий храм, який було освячено в 1697 році під титулом апостола Матвія. У 1881 році костел знову пережив пожежу. Вже наступного року його двері знову відчинили для вірних після реставрації.

Під час першої світової війни вогонь знову палав у стінах костелу  через потрапляння артилерійського снаряда. А потім – україно-польска війна 1918-1919 років, за якої і святиня, і дзвіниця костелу були зруйновані.

У 1923 році в костелі було проведено реставрацію. Наглядати за святинею на цей раз стали отці-францісканці. І лише після Другої світової почався повний занепад монастиря. Варто зауважити, що сьогодні костел в Лешневі, як і оборонні вали навколо нього, не мають жодного охоронного статусу.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nine + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh