У понеділок, 27 березня, на каналі «Живого телебачення» розпочалася безперервна трансляція «Ісусової молитви». Молитва поєднана із читанням фрагментів Святого Письма.
Два роки тому, у неділю, 7 лютого 2021 року, на «Живому телебаченні» о 20:00 відбулася перша трансляція «Ісусової молитви». Молитва була співана.
«З того часу в архіві ми маємо понад вісімдесят записаних трансляцій. Ми вирішили об’єднати їх разом і розпочати безперервну трансляцію на каналі Живого ТБ у YouTube. Трансляція щотижня розпочинатиметься у понеділок зранку і триватиме до недільної трансляції Божественної Літургії. І так постійно», — пояснив о. Ігор Яців, директор «Живого ТБ».
Ідея безперервної трансляції базована на духовній практиці молитовних чувань. Коли б людина не зайшла на канал «Живого ТБ», вона матиме нагоду приєднатися до молитви за перемогу України і справедливий мир.
«З приємністю фіксуємо, що за першу добу трансляції не було жодної хвилини, коли б нікого не було на молитві. Навіть вночі одночасно єдналися в молитві не менше п’ятнадцяти молільників», — зазначив о. Ігор.
Довідка
Ісусова молитва розпочинається, як і Щоденні молитви, «Звичайним початком» (церковнослов’янською Начало обичне): Царю Небесний, Трисвяте, Пресвятая Тройце, Отче наш. Тоді 50 псалом і аж до Символу віри включно. Після цього переходимо до «сотиці»: повторення 100 разів слів: «Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас грішних». Кожних 50 разів закінчуємо Богородичною молитвою «Достойно є».
Катехизм УГКЦ «Христос — наша Пасха» пояснює: «Наша духовна традиція через століття донесла до наших днів досвід глибокої і водночас простої молитви, яка полягає в постійному повторюванні слів: „Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй мене грішного“. Через безнастанне взивання імені Ісуса Христа молитву називають Ісусовою. Практика Ісусової молитви має за мету закоренити в нашому нутрі, у нашому серці постійне й живе усвідомлення Божої присутності».
Департамент інформації УГКЦ