Авторські статтіДуховне

На інтерактивну карту УГКЦ уже нанесено позначки понад 500 сакральних об’єктів

За другий місяць адміністрування інтерактивної карти УГКЦ нанесено позначки 5 соборів, 267 храмів, 39 дерев’яних церков (переважно на Закерзонні), 10 каплиць, 12 монастирів і 1 навчального закладу. Разом 334 об’єкти. Для порівняння – минулого місяця було нанесено 135 об’єктів.

Зокрема було додано найпівнічнішу парафію України у місті Славутич, Київської області. На карту нанесено місце, де зараз ведеться спорудження храму, а в описі додана локація, де поки-що проходять богослужіння.

Цікавинкою є позначки українського греко-католицького душпастирства у Об’єднаних Арабських Еміратах. Було нанесено 3 локації УГКЦ у ОАЕ, де відбуваються Літургії. Адміністративно українська греко-католицька громада в Еміратах підпорядковується Апостольському вікаріату Південної Аравії.

Також було нанесено дві цікаві каплиці. Перша – це нещодавно освячена каплиця на території військової частини у селі Семиполки на Київщині. Друга – це каплиця Святого Андрія у Санктуарії Божого Милосердя у Кракові.

Фактично, за цей час повністю було нанесено позначки 5 адміністративно-територіальних одиниць УГКЦ: Перемишельсько-Варшавської архиєпархії, Вроцлавсько-Ґданської єпархії, Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії, Кримського екзархату та Харківського екзархату.

Зараз робота триває головно над додаванням позначок Кам’янець-Подільської єпархії, Київської архиєпархії та локацій УГКЦ у Канаді й США. Також додаємо ті об’єкти, інформацію про які отримуємо на електронну адресу mapugcc@gmail.com.

«Велика частина позначених сакральних об’єктів Церкви містить інформацію про історію, розклад богослужінь, контакти, фото, а деякі й відео. Проте є значна частина, де ще бракує цієї інформації. Тому просимо тих священиків, монахів і монахинь, мирян, які знайдуть відповідну позначку свого храму, каплиці, монастиря, навчального закладу, музею перевірити її і, у разі неточностей чи доповнень, писати на адресу: mapugcc@gmail.com. Також пишіть нам усі ті, хто ще не знаходить своєї інформації», – сказав у коментарі о. Ігор Яців, керівник Департаменту інформації УГКЦ.

Як ми повідомляли, 11 квітня 2016 року Департамент інформації УГКЦ презентував новий інтернет-проект «Інтерактивна карта УГКЦ». Карту створено в рамках Року Божого милосердя, який триває в УГКЦ і у всій Католицькій Церкві з 8 грудня 2015 року до 26 листопада 2016 року.

Запрошуємо всіх вірних Церкви з усього світу, які не знаходять на карті інформації про свій храм/монастир/навчальний заклад/музей надіслати на електронну адресу mapugcc@gmail.com усю необхідну інформацію. Не забудьте вказати, чи є у вас мощі святих, чудотворна ікона або джерело.

Зразком для того, яку саме інформацію ми від вас очікуємо, може бути, зокрема, церква і монастир Святого Василія Великого в Києві. Просимо на нашій карті http://map.ugcc.ua знайти відповідну позначку цієї церкви чи віднайти її в переліку об’єктів у правій колонці і побачити подану інформацію.

Увага! Важливим вашим завдання є разом із описом, якісними фото- і відеоматеріалами надіслати нам координати вашого храму, монастиря чи семінарії. Як їх визначити? Заходите на карти google. Наприклад www.google.com.ua/maps. Знаходите свій об’єкт (у випадках, де його не відображено, то місце його розташування), натискаєте праву кнопку мишки і в переліку опцій обираєте «Що тут?» Вам висвітлиться дві групи цифр, які потрібно нам надіслати. Для прикладу координати Патріаршого собору Воскресіння Христового у Києві 50.453180, 30.586529.

Створюймо разом інтерактивну карту УГКЦ!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.