Авторські статті

На добу для кисневої підтримки ковідних пацієнтів лікарні в Мукачево необхідно 1 мільйон літрів кисню

Євген Мешко вчергове розвінчує «фейки» щодо коронавірусної хвороби

Часто зустрічаю коментарі типу “теорії змови” щодо існування ковіду. Частина суспільства не вірить в існування такої хвороби. Думаю, що справа не в тому, що не вірить, а просто не хоче вірити – розум усвідомлює, проте інстинкти заперечують. Нажаль часто цю позицію змінює період, коли така людина хворіє недугою і відчуває симптоми на власному досвіді. Найбільша і часта проблема – дихальна недостатність, що виникає на фоні ураження легень. Ось кілька цікавих фактів для невіруючого Томи щодо наших пацієнтів:

– часто у пацієнтів знижується насичення киснем крові (сатурація), норма більше 90, такі пацієнти часто потребують кисневої підтримки;
– розхід кисню – щогодини ми витрачаємо для дихальної підтримки 19500 літрів кисню від концентраторів та 22700 літрів балонного кисню (3-4 балони на годину). Тобто на добу більше 1 млн. літрів кисню, що дозволяє підтримувати близько 70 пацієнтів на дихальній підтримці.
– В стаціонарі наразі перебуває одночасно з ковід близько 155 пацієнтів,
– щодня в середньому ми виписуємо 25 пацієнтів і стільки ж госпіталізуємо, при цьому в приймальне в день звертається близько 50-70 пацієнтів.
– всього розгорнуто 5 відділень для лікування пацієнтів з ковід,
– в день помирає в середньому 1-2 людини від коронавірусної хвороби та її ускладнень в останні кілька тижнів.

P.s.: за добу ми використовуємо близько 60-90, вага одного – більше 70 кг. Дякую від себе лікарям, водіям, технічним працівникам, які щодня рухають більше 6 тон та борються за життя наших пацієнтів.

З нетерпінням чекаємо нашу кисневу станцію, яка має прибути в кінці місяця.

На завершення – ковід існує як би нам не хотілось його не сприймати. Завтра постараюсь розповісти принципи ведення пацієнтів з ковід, якщо вистачить часу! Бережіть себе і дотримуйтесь карантинних заходів. Не забудьте записатись на вакцинацію – найефективніший спосіб уникнути хворобу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України