Авторські статтіНовини

На Близькому Сході щороку гине 105 тисяч християн

Величезне враження справила група молодих людей, одягнених в помаранчеві комбінезони, які в Годину Милосердя опустилися на коліна на головній ринковій площі Кракова. Вони зробили це на захист переслідуваних за віру в Христа.

Спочатку пролунав дзвін, потім – звук сирени, а довкола пам’ятника Адаму Міцкевичу почали з’являтися таємничо одягнені особи, схожі на тих, яких ми бачимо в засобах масової інформації, коли їх ведуть на екзекуцію джихадисти з ІД. У кінці з мегафона прозвучали слова, які нікого не можуть залишити байдужим. Вони нагадали про те, що відбувається на Близькому Сході, де переслідування і вбивство християн на порядку денному.

Асію Бібі, молоду християнку, засудили до смерті нібито за образу Мухаммеда. Молоду християнську пару в Пакистані торік спалили заживо в цегляній печі. Їх звинуватили в знищенні корану. Християнка була на 5-му місяці вагітності. Смертну кару за зміну релігії здійснюють в ісламському світі родичі, як так зване вбивство честі. Наприклад, в серпні 2014 року в Судані батько побив камінням дочку перед місцевою громадою за хрещення. 17-річного юнака вбив учитель і однокласники, тому що він відмовився прикрити хрест, витатуйований на його зап’ясті, – нагадали організатори флешмобу, який став пронизливим  вступом до ІІ Міжнародного конгресу на захист християн. У суботу, 5 листопада, він відбувся у Палаці Кшиштофори.

Учасники цієї акції згадали й інші трагічні факти. У Нігерії в квітні 2014 року ісламістське угрупування «Боко Харам» викрало 300 християнських студенток. Досі доля більшості з них невідома. В Еритреї у в’язниці утримують 3 тис. християн. По 60 осіб їх заштовхують у бляшані контейнери і змушують підписати заяву про відмову від релігії. У разі відмови їх піддають тортурам. А в Нігерії знищили 60 церков.

– У Сирії 2015 року 29 християн замкнули в клітках і підпалили. У Пакистані 13-річного християнина побили і підпалили, а в Алеппо та інших сирійських містах, оточених повстанцями, християни вмирають від голоду. Це ще не все, християнок на територіях так званої Ісламської держави трактують як сексуальних рабинь і змушують виходити заміж за мусульман. Крім того, в Індії християн переслідують, змушують утікати, вбивають – розповідають представники організації «Допомога Церкві в потребі».

Ті, хто спостерігав за дійством, не приховували своїх емоцій, і багато людей також спонтанно клякнули і схилили голову на знак солідарності з тими, кого вбивають і переслідують. У всьому світі кожні 5 хвилин помирає християнин, а щороку за свою віру в Христа помирають до 105 тисяч християн. 200 мільйонів християн жорстоко переслідують.

– Такі акції дуже потрібні, тому що це трагедія, що відбувається з християнами, і ганьба, що в інших країнах немає таких акцій – сказала тремтячим голосом місіс Елізабет, яка разом з чоловіком приїхала з США з візитом до Кракова, до родини. – Я пишаюся тим, що в Польщі відбулася така акція, і що я змогла взяти в ній участь. Я також дуже зворушена тим, що почула, – сказала вона, витираючи сльози.

Після акції з журналістами зустрівся Архиєпископ Іссам Джон Дарвіш із Захле, Ліван. – Я приїхав до Польщі від імені християн Іраку і Сирії. У моїй єпархії на сирійсько-ліванському кордоні є багато біженців. Я хочу подякувати полякам, що ви підтримуєте біженців і Церкву в потребі там, де це найважче. Я також вдячний організації «Допомога Церкві в потребі», що є так близько до переслідуваних біженців, – сказав він, пояснивши, що на Близькому Сході багато християн, серед них і священиків, викрадають і вбивають. – Можливо я буду одним з них? Останнім часом ситуація різко погіршилася, а символом того, що відбувається, є Алеппо – зазначив він.

Архиєпископ Дарвіш є головою Комісії у справах мусульмансько-християнського діалогу в Лівані. – Ми хочемо жити разом у мирі, як це було впродовж багатьох століть, але останніми роками зростає терор, радикалізм і переслідування, і все йде з Саудівської Аравії та Кувейту, – пояснив він, дякуючи ЗМІ за те, що з їхньою допомогою може дістатися до всіх поляків. – Продовжуйте нам допомагати – матеріально і молитовно. Це наше велике прохання, бо нам потрібна ця допомога. Ми повинні бути на Близькому Сході, тому що це батьківщина Христа і батьківщина християнства, але сьогодні християнство стоїть там на межі стирання з реальності. Будьте нашим голосом! – закликав він.

13 листопада в Польщі відзначатимуть день солідарності з переслідуваною Церквою. Цього року він буде присвячений Іраку, де колись жили 1,45 мільйонів християн. У 2015 році їх залишилося менш як 200 тисяч.

– Те, що нам найбільше потрібно, це мир. Якщо він прийде, світ не муситиме нам допомагати або мати справу з хвилею біженців. Під час ВДМ про це говорила молодь Близького Сходу. І сьогодні я кажу: нехай світ дозволить нам жити в мирі й забере свої брудні інтереси, які стають причиною страждань. Громадськість повинна натиснути у боротьбі за мир, щоб невинна кров не пролилася, – сказав Архиєпископ Дарвіш. – Залиште дурні уявлення, що зробите наш світ кращим. Що світ зробив з Іраком, Сирією? Хто за це відповідає і де є ті, що скинули бомби на невинних дітей? Хто продає зброю? Робімо все можливе, щоб не доходило до європейського лицемірства, бо говориться про мир, а з іншого боку, дається людям зброю – наголосив він.

Варто додати, що за останні два роки під час проведення Днів солідарності з переслідуваною Церквою, завдяки участі священиків і парафій у Польщі, вдалося зібрати понад 2 мільйони, які використали для купівлі їжі, засобів гігієни, теплого одягу і кухні для переслідуваних. – Це важливо, якщо в церкві дають суп, ніхто не питає про хрещення – їжу отримує кожен, хто потребує, бо кожного поважаємо. Це місія Церкви – пояснив Архиєпископ Дарвіш.

Джерело: wiara.pl

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України