На батьківщині графа Дракули знайшли таємничий замок віком понад 3000 років

Побудована до нашої ери фортеця в три рази перевершує по площі Трою. У Румунії це одна з найбільш масштабних знахідок за всю історію.

На батьківщині графа Дракули знайшли таємничий замок віком понад 3 000 років. Фортеця виявили в місті Сентана (S?ntana), Арадський повіт, на заході Румунії, на батьківщині графа Дракули. У групі археологів – німецькі та румунські вчені. Керівники спільної експедиції – професор Рюдігер Краузе з Університету імені Йоганна Вольфганга Гете у Франкфурті-на-Майні і професор Флорін Гогілтан з Інституту археології та історії мистецтва в Клужі.

Гогилтан сказав, що виявлений замок – найбільше спорудження бронзового століття, а саме, XIV століття до нашої ери. Археологічна знахідка безпрецедентна не тільки в Румунії, але і у всій Східній Європі. Наприклад, площа всім відомої Трої в Малій Азії становила 29 гектарів, площа ж цієї споруди – близько 90 гектарів.

Розкопки в Сентана ведуться з 2009 року і будуть ще тривати протягом трьох років. Фінансує роботи німецька земля Гессен.

За роки досліджень розкопана лише невелика частина фортеці, але з допомогою магнітометрії складено повний її план.

Професор Краузе розповів про важливість відкриття в Сентана.

«Цитадель Сентана – одне з найбільших укріплень, зроблених протягом згаданого періоду. Наша мета – з’ясувати, чому було побудовано зміцнення, навіщо це будівництво було необхідно», – сказавши він.

На відміну від фортеці Трої, де будівлі були побудовані з каменю, будівлі румунської фортеці у відповідності з місцевими умовами споруджувалися з дерева і глини.

Центральне спорудження фортеці – величезний палац довжиною 100 і шириною 40 метрів. Судячи з розмірів фортеці та палацу можна зробити висновок, що більше 3000 років тому Сентана була столицею Європи.

У мережі почалося масове обговорення любителів історії та містики. Багато висловилися з приводу того, що виявлений замок міг належати самому графу Дракулі. У цій фортеці, на думку користувачів соцмереж, вампір угамовував свою спрагу кров’ю жертв, яких для нього заманювали слуги.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

eighteen − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh