Авторські статтіТехно

На астероїдах Сонячної системи виявлено воду

Японські фахівці провели дослідження, яке визначило, що деякі астероїди насичені водою. Для свого експерименту вони використовували інфрачервоний супутник AKARI.

Вчені з Японії проаналізували дані, отримані за допомогою супутника AKARI. Виявилося, що на астероїдах Сонячної системи є вода. Також отримані дані допоможуть більш детально зрозуміти процес формування і взаємодії різних небесних тел. До сьогоднішнього дня фахівці були впевнені в тому, що вода є тільки на нашій планеті, а від як вона з’єднання явилася на Землі – досі залишається загадкою. Згідно теорії одного з учених, воду нам занесли саме астероїди, тепер же японські дослідники підтвердили цей факт.

Встановлено, що на самих астероїдах немає ніяких морів і озер, але зате присутні гідратовані мінерали, що виникли в результаті взаємодії води і безводних порід. Тепер же вчені визначили, що астероїди поступово втрачають воду – під впливом сонячного вітру, зіткнень з іншими небесними тілами або виділення залишкового тепла. Автори дослідження зазначили, що мільярди років тому астероїдів в Сонячній системі було набагато більше, і вони набагато частіше стикалися з Землею. Досить імовірно, що земні водойми дійсно виникли завдяки гостям з космосу.

Нагадаємо, що японський супутник AKARI, запущений в 2006 році, провів спектроскопічні дослідження 66 астероїдів. Його дані підтвердили, що астероїди типу З дійсно містять сліди води в різних пропорції, а на деяких знаходяться водяний лід і аміак.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України