На астероїдах Сонячної системи виявлено воду

Японські фахівці провели дослідження, яке визначило, що деякі астероїди насичені водою. Для свого експерименту вони використовували інфрачервоний супутник AKARI.

Вчені з Японії проаналізували дані, отримані за допомогою супутника AKARI. Виявилося, що на астероїдах Сонячної системи є вода. Також отримані дані допоможуть більш детально зрозуміти процес формування і взаємодії різних небесних тел. До сьогоднішнього дня фахівці були впевнені в тому, що вода є тільки на нашій планеті, а від як вона з’єднання явилася на Землі – досі залишається загадкою. Згідно теорії одного з учених, воду нам занесли саме астероїди, тепер же японські дослідники підтвердили цей факт.

Встановлено, що на самих астероїдах немає ніяких морів і озер, але зате присутні гідратовані мінерали, що виникли в результаті взаємодії води і безводних порід. Тепер же вчені визначили, що астероїди поступово втрачають воду – під впливом сонячного вітру, зіткнень з іншими небесними тілами або виділення залишкового тепла. Автори дослідження зазначили, що мільярди років тому астероїдів в Сонячній системі було набагато більше, і вони набагато частіше стикалися з Землею. Досить імовірно, що земні водойми дійсно виникли завдяки гостям з космосу.

Нагадаємо, що японський супутник AKARI, запущений в 2006 році, провів спектроскопічні дослідження 66 астероїдів. Його дані підтвердили, що астероїди типу З дійсно містять сліди води в різних пропорції, а на деяких знаходяться водяний лід і аміак.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + 8 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh