Економіка

Минулого року Україна виділила 1,9 мільярда гривень на технічне переоснащення національного авіабудівного підприємства ДП «Антонов»

Фото: Офіс Президента України

Як розповів генеральний директор підприємства Сергій Бичков в інтерв’ю виданню«Апостроф», на сьогодні, на жаль процес закупівель не почався.

Керівник «Антонова» називає основною проблемою бюрократизм тендерної системи:

«Наводжу приклад. Нам потрібен верстат для виготовлення стійки шасі. Наші фахівці вибрали пропозицію іспанської фірми, клієнтами якої, до речі, є Boeing і Airbus. Вага цього верстата – близько 20-30 тонн, вартість така-то. Словом, виходимо на тендер. Але італійці також виставляють свій верстат, є і китайський варіант», – розказав Сергій Бичков.

Зараз шасі для українських літаків замовляються у підрядників, раніше це була російська компанія «Гідромаш», але після агресії сусідньої держави контакти з нею припинились.

У результаті імпортозаміщення виробництво даного агрегату освоїло Державне підприємство «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» («Південмаш»).

Україна виділила майже два мільярди гривень на технічне переоснащення «Антонова»

Фото: ДК “Укроборонпром”

Перший комплект шасі виробництва «Південмаш» має надійти на ДП «Антонов» наприкінці жовтня цього року.

«Дуже пощастило, що там працює генеральний директор Сергій Войт, який зберіг потужності, а не розбазарив, як деякі керівники інших підприємств. Ми з ним уклали початковий контракт на виготовлення шасі на літаки АН-178, які раніше робило російське підприємство «Гідромаш», – уточнив деталі співпраці гендиректор «Антонова».

Україна виділила майже два мільярди гривень на технічне переоснащення «Антонова»

Стапельне складання відсіку вантажної підлоги літака Ан-178 ДП «АНТОНОВ»

Зараз держпідприємство виготовляє чотири літаки Ан-178 – один на замовлення Перу та ще три для Міністерства оборони України.

Сергій Бичков оцінив середній вік верстатів на держпідприємстві у 50 років та сподівається, що незабаром виділені кошти вдасться освоїти та запустити цех з новим технологічним обладнанням.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України