Авторські статті

Ми змінилися. І зміниться наше майбутнє. Обов’язково

Вже дуже багато написано про те, що українці потроху стають нацією. Збільшується кількість тих, хто ставить суспільний інтерес вище свого, шкурного. Наводити приклади не буду, кожен може легко знайти їх в інтернеті, на ТБ, та й у своєму оточенні.


Хочу написати про ще один аспект колективного підсвідомого. У Новорічну ніч, скоріш за все, був зафіксований рекорд Гіннеса. Ще ніде й ніколи на Землі така кількість людей не співала гімн своєї держави, зібравшись в одному місці. Українська Правда пише про півмільйона. Клоуни із МВС – про те, що “Найбільш багатолюдні заходи відбулися на території Дніпропетровської області (у 43 заходах взяли участь 165 тис. осіб) та на Харківщині (майже 90 тис. осіб взяли участь у 34 урочистостях)”. Думаю, нас розсудить Книга Рекордів, подавши свої офіційні цифри.

Але біс із ним, з тим рекордом. Колись хтось його таки поб’є. На те він і рекорд, щоб на нього цілилися.

Сьогодні хочеться сказати про інше. Що таке національний гімн держави? Здебільшого це – слова і музика, затверджені Парламентом країни для використання на офіційних заходах. Він є офіційним символом держави, разом із прапором та гербом. Колись було інакше. Колись гімн співали, щоб підняти дух у боротьбі проти когось чужого.

Саме тому його співали студенти, ховаючись від Беркуту у церкві. Саме задля того його щодня співають на Майданах країни. Французи у такі моменти затягують Марсельєзу, чим серйозно псують нерви владі. У французів народний гімн відрізняється від офіційного. А ми діємо на нерви офіційній владі співом офіційного гімну.

Насправді ж у ці дні Гімн України набув нового, глибинного, статусу. Для більшості українців він з офіційного перетворився у народний. Це теж – великий крок.

Сьогодні із здивуванням констатував, що підсвідомо наспівую Гімн України. Такого у мене ще не було.

Ми змінилися. І зміниться наше майбутнє. Обов’язково.

Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви маєте змогу пожертвувати кошти, допоможіть людям, які хочуть добратись та стоять Майдані.

Добровільний збір коштів для потреб Євромайдану: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.