Ми всі Чоловіки і Жінки – до останнього подиху. Старість не захищає від любові, але любов захищає від старості

ПРО ЧОЛОВІКІВ І ЖІНОК. А ще про старість

Я не прихильник войовничого фемінізму і випинання сексизму. Мені подобається, коли жінка слабша, а чоловік її з любов’ю оберігає. Я не наполягаю на цьому, і узагальнювати не треба – це особисте.

Свою думку повідомив Helgi Sharp

Вищим досягненням Бога або Природи вважаю поділ людства на дві статі – це дуже зворушливо і багато до чого зобов’язує. І не стільки в фізіологічному плані, скільки в морально-людському.

Тестеві післязавтра виповниться 95. Він з тих НЕ дутих ветеранів, які реально дійшли до Берліна.

Тещі – 91. І ось, готуючись до ювілею, вона раптом заявляє: “Не хочу, щоб приходив ректор університету такий-то!” Який, до речі, свого часу був студентом у тестя.

Запитуємо: чому? Ледве витягуємо правду … виявляється, він на урочистостях завжди запрошує її на танець і цілує руку. А зараз, як вона каже, рука стала некрасивою … Не хочу, щоб приходив – і все! Вмовили, звичайно.) Їй 91 рік. Вона жінка.

А тут ще на очі попалися записки А. Юдіної – лікаря.

“Напівживий-напівмертвий пацієнт, якого переводять з реанімації і назад, з паралізованою половиною тіла і крапельницями над іншою половиною, відчувши, що простирадло сповзло і оголило геніталії – паралізованою рукою (!!!) ухитряється прикрити негідне, як раніше говорили, місце.

Любові і ніжності потребують абсолютно всі … Здавалося б – ну не по фігу, коли взагалі незрозуміло, на якому він світі? Ні.

Жінку з однією груддю, у напіввідключці, привезли на рентген і оголили – і не відкриваючи очей, вона тягнеться долонею прикрити сосок грудей, яка залишилася. А коли її руку ловлять і випрямляють – відвертає обличчя від лікаря …

… вранці годувала чоловіка. Одна половина паралізована. У якийсь момент він раптом стрімко рвонувся з ліжка. Я питаю: “Ви куди зібралися ?” Він каже: “В туалет!” Я кажу: “Так на Вас памперс надітий, навіщо турбуватися? Просто розслабтеся.” Він, ледве вимовляючи слова перекошеним ротом, дивиться на мене зі сльозами: “Сором який …” Ну, я його залишила наодинці, головне, що тарілку каші всю з’їв.

Інший пацієнт, з відривчастим сприйняттям реальності, знову і знову згинає руку з крапельницею, яка протикає у вену, доводиться шукати нове місце. Медсестра в розпачі, їй вже нікуди колоти. Я над ним зависла і кажу: “Не ворушите рукою! Лежіть і не ворушити взагалі! Ви проткнули собі всі вени, більше нікуди колоти!” – і тримаю його руку, щоб медсестра поставила катетер. А він дивиться на мене, не відриваючись, і другою рукою, вже перебинтованою вздовж і впоперек, тягнеться  до мого обличчя, до самого обличчя. Я злегка відсунулася, але дивлюся йому прямо в очі і повторюю: “Не рухайте рукою!” Сестра мені каже: “Ти з ким розмовляєш? Тебе немає для нього!” А я тримаю руку і дивлюся йому в блакитні очі. А він дивиться в мої.

Сестра поставила катетер і каже мені: “… перевіряй, я вже не можу це бачити”. Я прийшла через 5 хвилин – лежить, рука витягнута. Прийшла через 15-лежить рука. Через 20 прийшла – ліки закінчилося, він лежить, рука витягнута. Я кажу: “От молодець який, все прокапали! Лежіть так, зараз знімемо, щоб не ворушити рукою” А він повернув до мене голову і так дивиться на мене, що я відчуваю, що я не просто є для нього, а що він все зрозумів , і йому не вени свої шкода, а він щосили намагався виконати те, про що я його попросила. Він героїчно тримав руку прямою, тому що я дуже про це просила.

Якщо людина позбавлена ​​можливості виявляти свої почуття – це зовсім не означає, що почуттів у неї немає

Не сподівайтеся, що в старості немає бажань, що паралітику все одно, що Альцгеймер перетворює в овоч – то саме і страшно, що – ні. Зменшуються і зникають можливості, але не потреби. Якщо у вашій родині є старенькі або важко хворі люди – не соромтеся зайвий раз погладити їх по руці, по голові, по обличчю, обійняти, сказати слова любові і вдячності.

Навіть якщо виглядає так, що людина зовсім не реагує на зовнішній світ – це тільки ілюзія. Любов потребують абсолютно всі живі. І навіть напівживі. І навіть напівмертві. І я вас зовсім здивую – і мертві теж потребують любові, поваги і дбайливості. ”

Знаю хлопчика, який тримав за руку дідуся після смерті до приїзду швидкої. Він потім не плакав на похоронах – він був спокійний, тому що зумів висловити всю любов і відданість, і, звичайно, його зв’язок з дідом вже не перерветься. Це дуже успішна людина, який, до речі, телефонує своїй літній мамі щоразу, коли йде в магазин – що купити для неї, особисто для неї?

Тепер ви знаєте найстрашніше: старість не скасовує ні почуттів, ні потреб, ні сорому. Нічого не скасовує.

Дописуючи текст, згадав старий фільм з Кевіном Костнером – “Помста”. Коли в кінці він знаходить свою кохану і заходить до неї, вмираючої, в палату. Вона вже майже нічого не відчуває, але в першу чергу тягнеться слабшає рукою прикрити шрам на щоці, який (як вона вважає) робить її непривабливою. І нічого, що це її останній рух. Кохана людина повинен запам’ятатися її без вад.

Ми всі Чоловіки і Жінки. Без пафосу. До останнього подиху. Старість не захищає від любові, але любов захищає від старості …

 

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

14 − seven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh