Авторські статті

Ми повинні зробити крок для переходу від закону про заручників до закону про вибачення держави Україна перед своїми громадянами

“Ми повинні зробити крок для переходу від закону про заручників до закону про вибачення держави Україна перед своїми громадянами”. Про це 5 лютого 2014 року від імени фракції ВО “Свобода” заявив народний депутат України Ігор Швайка, виступаючи на ранковому засіданні Верховної Ради.

Свободівець наголосив на необхідності повернення до так званого Закону про амністію, ухваленого 29 січня. За його словами, закон був ухвалений з порушенням Регламенту, адже голосували картки депутатів-“регіоналів”, які в цей час були у Страсбурзі.

Однак головна причина повернення до цього законопроєкту полягає у його суті: “Ухвалений 29 січня закон є фактично законом про заручників, оскільки держава і далі продовжує ув’язнювати, утримувати людей, відкривати нові кримінальні справи, а отже, поводити себе як терорист, який почне звільняти заручників лише після того, як громадяни підуть на певні поступки. Позиція фракції ВО “Свобода”, а також тих людей, які вийшли на майдани України з метою захисту своїх прав, є однозначною та незмінною: держава мусить ухвалити закон про реабілітацію учасників мирних акцій. Тому насамперед потрібно змінити назву на “Закон про реабілітацію учасників мирних акцій”. Другим суттєвим пунктом, який слід скасувати, є встановлення дати набрання сили закону рішенням Генерального прокурора. Ще ніколи українське право не надавало можливости чи то прокурорам, чи міністрам вводити в дію якийсь закон”.

За словами Ігоря Швайки, першочерговим завданням є скасування 9, 10 та 11 статей ухваленого закону та перехід у режим закриття кримінальних проваджень та звільнення людей з-під варти. “Ми повинні зробити крок для переходу від закону про заручників до закону про вибачення держави Україна перед своїми громадянами. Початок потрібно зробити саме у Верховній Раді, і саме тому ми з моїм колегою Олександром Мирним зареєстрували відповідний законопроєкт про внесення змін до закону. Ухвалення цього закону стане початком виходу з тієї кризи, в якій зараз перебуває наша країна”, – наголосив Ігор Швайка.

Українці не здаються. Боротьба триває! Не будьте осторонь, не «продиваньте» своє майбутнє! Якщо ви не маєте змоги побувати на цьому протистоянні у Києві, допоможіть тим, хто хоче добратися туди, та тим, хто там перебуває.

Добровільний збір коштів для протестувальників на Євромайдані: картка Приватбанку 5457082230251691 (НЕ БУДЬТЕ БАЙДУЖИМИ ДО МАЙБУТНЬОГО УКРАЇНИ!) Кожна копійка буде великою допомогою!

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.