Авторські статті

Ми повинні наполягати на негайному звільненні Юлії Тимошенко

Колишній співдоповідач Моніторингового комітету ПАРЄ (1995- 2007 рр..) по Україні Ханне Северінсен закликала наполягати на негайному звільненні лідера опозиції України, а нині політв’язня режиму Януковича, Юлії Тимошенко.

Про це вона написала у блозі на сайті видання “Український тиждень”.


“Слід повторювати вимогу випустити найпомітніших жертв корумпованої незаконної системи. Юлія Ти­мошенко – політв’язень. Її звинуватили через криміналізацію політичного рішення, яке мало покласти край російському газовому тиску, що замалим не обернувся катастрофою для замерзаючої Європи. Янукович хоче тримати свою опонентку за ґратами, адже боїться її на волі”,- наголошує Ханне Северінсен.

“Оскільки він поширював і досі поширює брехню про цю справу, важливо повторювати, що нічого в її звинуваченнях не вказує на здобуття особистої вигоди. Це суто політична справа, яка не має нічого спільного з тим, що ми називаємо корупцією”.

За словами колишнього співдоповідача ПАРЄ по Україні , “засудження Тимошенко до семи років ув’язнення після фарсу в суді (її справу описано в кількох звітах на основі правового моніторингу Данського Гельсінського комітету із прав людини) широко розкритикували в усьому світі”.

“Схоже, саме тому прокуратура намагалася після цього інкримінувати їй інші вигадані злочини. Наприклад, розповідала світові, що Тимошенко пов’язана з убивством 17-річної давності. Звинувачення ґрунтувалися на словах свідка, який раптом згадав про її участь у злодіянні, хоча 15 років тому, даючи показання в тій самій справі, сказати такого не міг. Після того як він це заявив у відеосвідченні з Лос-Анджелеса, його затриману дружину в Україні відпустили, а майно звільнили з-під арешту”, – пише Ханне Северінсен.

Крім того, вона вважає, що “сподіватися сьогодні на проведення чесних президентських виборів у 2015 році наївно”.

“Тогорічні парламентські перегони й перевибори у п’яти проблемних округах 15 грудня показали, наскільки нинішня влада в Україні недемократична. Натомість її народ знає, в чому суть демократії. Сподіваймося, що він зможе позбутися цього нелегітимного режиму”,- підкреслила Ханне Северінсен.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.