Авторські статтіДіаспора

МВС Чехії вирішило внести зміни в законопроект про перебування іноземців

У п’ятницю, 14 вересня, нижня палата парламенту Чехії почала розглядати поправки до закону про перебування іноземців. Розроблений МВС документ раніше схвалив уряд республіки.

В ході обговорення законопроекту міністр внутрішніх справ Ян Гамачек запропонував доповнити його новими пунктами. А саме:

1) позбавляти іноземця документів на довгострокове або постійне проживання (ВНЖ і ПМЖ), якщо той зробить три кримінальні злочини. Причому ступінь їх тяжкості і призначене судом покарання враховуватися не будуть. Сьогодні цей ліміт становить чотири злочини.

Крім того, згідно з чинним законом іноземець може позбутися ПМЖ, якщо здійснить одне серйозне кримінальне правопорушення, покарання за яке перевищить 3 рокі реального тюремного терміну. Цей пункт пропонується зберегти.

2) позбавлений ВНЖ або ПМЖ мігрант більше не зможе подати апеляцію в спеціальну Комісію у справах іноземців. Звертатися треба буде відразу в суд. Причому термін розгляду апеляції складі максимум 90 днів. Стільки ж пропонується відводити та Вищому адміністративному суду на розгляд касаційних скарг. Сьогодні терміни на цей рахунок не встановлені.

Дані заходи повинні істотно прискорити процес депортації іноземних злочинців з країни.

«І повторне умисне вчинення кримінального злочину – абсолютно легітимна підстава для анулювання ПМП. У таких випадках цілком очевидно, що людина не прагне виправитися, і його подалі перебування у країні становить загрозу для суспільства. Тут ми повинні діяти швидко і безкомпромісно. Не можна допускати, щоб процес видворення таких людей з нашої території займало два роки або навіть шість років», – заявивши Гамачек.

Буде прийнято його пропозицію, на даний момент невідомо. Під питанням залишається і доля всього законопроекту. Крім іншого він зобов’язує іноземців з третіх країн (не входять в Євросоюз, – прим. ред.) пройти інтеграційний курс, вводити новий тип трудової візи і спеціальний ВНП для студентів, покликаний істотно спростити їм життя після навчання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України