МВС Чехії вирішило внести зміни в законопроект про перебування іноземців

У п’ятницю, 14 вересня, нижня палата парламенту Чехії почала розглядати поправки до закону про перебування іноземців. Розроблений МВС документ раніше схвалив уряд республіки.

В ході обговорення законопроекту міністр внутрішніх справ Ян Гамачек запропонував доповнити його новими пунктами. А саме:

1) позбавляти іноземця документів на довгострокове або постійне проживання (ВНЖ і ПМЖ), якщо той зробить три кримінальні злочини. Причому ступінь їх тяжкості і призначене судом покарання враховуватися не будуть. Сьогодні цей ліміт становить чотири злочини.

Крім того, згідно з чинним законом іноземець може позбутися ПМЖ, якщо здійснить одне серйозне кримінальне правопорушення, покарання за яке перевищить 3 рокі реального тюремного терміну. Цей пункт пропонується зберегти.

2) позбавлений ВНЖ або ПМЖ мігрант більше не зможе подати апеляцію в спеціальну Комісію у справах іноземців. Звертатися треба буде відразу в суд. Причому термін розгляду апеляції складі максимум 90 днів. Стільки ж пропонується відводити та Вищому адміністративному суду на розгляд касаційних скарг. Сьогодні терміни на цей рахунок не встановлені.

Дані заходи повинні істотно прискорити процес депортації іноземних злочинців з країни.

«І повторне умисне вчинення кримінального злочину – абсолютно легітимна підстава для анулювання ПМП. У таких випадках цілком очевидно, що людина не прагне виправитися, і його подалі перебування у країні становить загрозу для суспільства. Тут ми повинні діяти швидко і безкомпромісно. Не можна допускати, щоб процес видворення таких людей з нашої території займало два роки або навіть шість років», – заявивши Гамачек.

Буде прийнято його пропозицію, на даний момент невідомо. Під питанням залишається і доля всього законопроекту. Крім іншого він зобов’язує іноземців з третіх країн (не входять в Євросоюз, – прим. ред.) пройти інтеграційний курс, вводити новий тип трудової візи і спеціальний ВНП для студентів, покликаний істотно спростити їм життя після навчання.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh