МВС Чехії готує чергове посилення законів про перебування іноземців

Міністерство внутрішніх справ Чехії готує чергові поправки до закону про перебування іноземців. Вони значно розширюють повноваження уряду і спрямовані на регулювання економічної міграції. Про це повідомляє газета Pr?vo.

Згідно з законопроектом, всі громадяни третіх країн (не входять в Євросоюз, – прим. ред.) через нетривалий час після приїзду в Чехію, будуть зобов’язаннями зобов’язані пройти інтеграційний курс, який сьогодні є добровільним. За невиконання даної вимоги іноземців пропонується штрафувати на 10 тис. крон.

Точні терміни проходження курсу належить встановити уряду. Головна мета освітньої програми – навчити приїжджих основ чеської мови, розповісти про звичаї та культуру країни, забезпечити інформацією про права та обов’язки мігрантів, а також про діяльність тих чи інших відомств та інтеграційних центрів. Тім самим міністерство хоче мінімізувати ризик утворення відокремлених національних груп.

«Якщо іноземець хоче жити і працювати в Чеській Республіці, він винен знаті, як у нас все влаштовано, і розуміти, чого ми від нього чекаємо. Він повинний пристосовуватися до нас, а не ми до нього. Іноземець зобов’язаннями язаний на певному рівні знаті чеську мову і шанувати суспільні норми», – заявив голова парламентського комітету у європейських справах Ондржей Бенешек.

Він додав, що до цього питання варто підходити обережно, щоб не відлякати потенційно корисних для країни мігрантів – висококваліфікованих фахівців та інвесторів.

МВС також має намір взяти під своє управління частина некомерційних організацій, які займаються інтеграцією іноземців (Centrum pro integraci cizinc?). Їх фінансування багато в чому залежить від європейських фондів, відомство планує нести ці витрати самостійно. Інтеграційні центри МВС повинні будуть працювати у всіх чотирнадцяти регіонах республіки.

Крім того, розроблений документ надає уряду повноваження оперативно регулювати економічну міграцію шляхом встановлення квот на видачу трудових карт представникам тих чи інших спеціальностей. Це дозволить в пріоритетному порядку приймати іноземців тих професій, в яких гостро потребують чеські роботодавці. Квоти не торкнуться мігрантів, які вже знаходяться в Чехії на інших підставах, альо захочуть змінити мету перебування на «працевлаштування».

«Слід розрізняти мігрантів і біженців. Для останніх передбачено закон про притулок. Міграцією ж, яка в більшості випадків є економічною, повинна керувати держава. Звичайно, якщо ми хочемо, щоб вона дійсно приносила користь економіці», – додав Бенешек.

Очікується, що кабінет міністрів розгляне законопроект в кінці вересня нинішнього року.

Нагадаємо, з 15 серпня в Чехії змінився порядок справляння грошового збору з заявників на ВНЖ і ПМЖ.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh