Авторські статтіДіаспора

МВС Чехії готує чергове посилення законів про перебування іноземців

Міністерство внутрішніх справ Чехії готує чергові поправки до закону про перебування іноземців. Вони значно розширюють повноваження уряду і спрямовані на регулювання економічної міграції. Про це повідомляє газета Pr?vo.

Згідно з законопроектом, всі громадяни третіх країн (не входять в Євросоюз, – прим. ред.) через нетривалий час після приїзду в Чехію, будуть зобов’язаннями зобов’язані пройти інтеграційний курс, який сьогодні є добровільним. За невиконання даної вимоги іноземців пропонується штрафувати на 10 тис. крон.

Точні терміни проходження курсу належить встановити уряду. Головна мета освітньої програми – навчити приїжджих основ чеської мови, розповісти про звичаї та культуру країни, забезпечити інформацією про права та обов’язки мігрантів, а також про діяльність тих чи інших відомств та інтеграційних центрів. Тім самим міністерство хоче мінімізувати ризик утворення відокремлених національних груп.

«Якщо іноземець хоче жити і працювати в Чеській Республіці, він винен знаті, як у нас все влаштовано, і розуміти, чого ми від нього чекаємо. Він повинний пристосовуватися до нас, а не ми до нього. Іноземець зобов’язаннями язаний на певному рівні знаті чеську мову і шанувати суспільні норми», – заявив голова парламентського комітету у європейських справах Ондржей Бенешек.

Він додав, що до цього питання варто підходити обережно, щоб не відлякати потенційно корисних для країни мігрантів – висококваліфікованих фахівців та інвесторів.

МВС також має намір взяти під своє управління частина некомерційних організацій, які займаються інтеграцією іноземців (Centrum pro integraci cizinc?). Їх фінансування багато в чому залежить від європейських фондів, відомство планує нести ці витрати самостійно. Інтеграційні центри МВС повинні будуть працювати у всіх чотирнадцяти регіонах республіки.

Крім того, розроблений документ надає уряду повноваження оперативно регулювати економічну міграцію шляхом встановлення квот на видачу трудових карт представникам тих чи інших спеціальностей. Це дозволить в пріоритетному порядку приймати іноземців тих професій, в яких гостро потребують чеські роботодавці. Квоти не торкнуться мігрантів, які вже знаходяться в Чехії на інших підставах, альо захочуть змінити мету перебування на «працевлаштування».

«Слід розрізняти мігрантів і біженців. Для останніх передбачено закон про притулок. Міграцією ж, яка в більшості випадків є економічною, повинна керувати держава. Звичайно, якщо ми хочемо, щоб вона дійсно приносила користь економіці», – додав Бенешек.

Очікується, що кабінет міністрів розгляне законопроект в кінці вересня нинішнього року.

Нагадаємо, з 15 серпня в Чехії змінився порядок справляння грошового збору з заявників на ВНЖ і ПМЖ.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України