Mozilla: Запропоновані зміни у правилах користування соціальними мережами посилять цензуру

Mozilla також стверджує, що будь-яке втручання в ці «складні питання» повинен передувати широкомасштабний і спільний процес обговорення.

Плани урядів щодо зміни правил ІТ для соціальних мереж і інших платформ є «тупим і непропорційним» рішенням проблеми шкідливого онлайн-контенту і можуть призвести до надмірної цензури, попереджує технологічна фірма Mozilla.

Mozilla, некомерційна організація веб-браузера Firefox, яка виступає за захист даних і права на недоторканність приватного життя, також стверджує, що автоматизовані і машинні рішення не слід заохочувати як срібну кулю і панацею для боротьби з шкідливим контентом в Інтернеті,

Mozilla також каже, що будь регулююче втручання в ці «складні питання» повинен передувати широкий процес обговорення.

Коментарі надійшли після того, як багато уряду перед Новим роком повідомили про плани зміни ІТ-правил, згідно з якими платформи соціальних мереж і програми для обміну повідомленнями зажадають розгортання інструментів для «виявлення» і обмеження незаконного контенту, а також дотримання більш суворих правил належної обачності.

Деякі експерти попереджають, що заплановані поправки, які також передбачають відстеження «незаконного контенту», можуть порушити приватне життя і свободу слова.

Mozilla також додає: «Такі заходи також передбачають серйозний удар по наскрізним технологій шифрування, що використовуються сьогодні для забезпечення безпеки найбільш популярних програм для обміну повідомленнями, банківських операцій та електронної комерції, вимагаючи від служб надавати інформацію про засновників або відправників контенту для державних органів у цілях нагляду».

Mozilla визнає, що шкідливий контент в Інтернеті – від ненависницьких висловлювань та дезінформації до терористичного контенту – підриває загальний стан здоров’я інтернету і душити його розширюють можливості.

«Тим не менш, регулювання висловлювань в Інтернеті обов’язково призводить до порушення численних основних прав і свобод людей», – йдеться в заяві.

Це делікатний і критичний баланс, а не той випадок, коли можливі поспішні політичні пропозиції.

Будь попереджуюче зобов’язання на платформах видаляти «незаконний» контент неминуче призведе до надмірної цензуру й обмеження вільного вираження, каже Mozilla і додає, що надання послуг спецслужбам для розшифровки зашифрованих даних послаблює загальну безпеку і суперечить принципам мінімізації даних.

Передбачувані зміни, як стверджується, є довільними і непропорційно наносять шкоду дрібним гравцям.

Коментуючи цю проблему, Амба Як, радник Mozilla громадської політики, зазначив, що «зведення нанівець захисту від посередницької відповідальності і підрив наскрізного шифрування є грубими і непропорційними інструментами, які не дозволять знайти правильний баланс».

Підкресливши необхідність пошуку шляхів для підняття платформ соціальних мереж до більш високих стандартів відповідальності, Як сказавши, що будь регулюючого втручання повинен передувати широкомасштабний і спільний процес консультацій.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

13 + four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh