інсульт що робити

Інсульт: три кроки, щоб врятувати життя собі або близьким

Інсульт міцно займає перше місце серед причин смертності. Дорослі, літні, і навіть молоді, здавалося б, здорові люди — інсульт може статися з кожним. Тому не поспішайте говорити, що «мене це не стосується». Особливо, якщо у вас підвищений тиск, ви курите і вживаєте алкоголь, приймаєте оральні контрацептиви, і тим більше вже маєте які-небудь захворювання серцево-судинної системи..

Людині, з якою трапився «удар», можна допомогти. Головне — діяти оперативно. І важливо не тільки вчасно визначити інсульт, але і зробити певні дії, поки їде швидка допомога.

Спершу коротка історія:

Під час відпочинку на природі, молода дівчина раптом різко зупинилася і звалилася на землю. Відпочиваючі хотіли надати допомогу, але вона засвідчила абсолютно всіх, що почуває себе чудово, просто спіткнулася об камінь в нових туфлях.

Дівчина була дуже бляклої і виснаженою, її обтрусили від піску і дали тарілку з їжею. Залишився день Інга провела без будь-яких ексцесів. Після того, як всі розійшлися по домівках, її чоловік подзвонив всім і заявивши, що його дружину відвезла швидка допомога. В 11 годин вечора його кохана померла. Причиною цього став інсульт.

Якщо б відпочиваючі знали ознаки інсульту, то дівчина була б жива й донині.

Найчастіше люди гинуть не раптом. Найчастіше симптоми проявляються тривалий час, і людині ще можна допомогти, вчасно викликавши лікаря.

Ви не втратите багато часу, прочитавши наступний текст…

Нейрохірурги повідомляють, якщо протягом 3 годин встигнути надати допомогу, то наслідків можна уникнути. Важливий момент полягає в тому, що потрібно визначити інсульт і почати діяти протягом цього короткого часу, а це, природно, не так-то й легко.

Є 4 способи розпізнати цей недуг:

  1. Скажіть, щоб людина посміхнулася якомога ширше (у хворого це вийде з працею).
  2. Попросіть вимовити елементарне речення (наприклад: зараз йде дощ).
  3. Запропонуйте підняти руки (ніяк не зможе або тільки частково).
  4. Попросіть людини висунути язик (якщо він викривлений чи повернути – варто відвезти в лікарню).

Також показаннями для звернення до лікаря є: оніміння кінцівок, мігрень і запаморочення, різке погіршення чіткості зору.

Якщо виникнуть труднощі хоч з одним з цих пунктів — викликайте лікаря і опишіть симптоматику по телефону.

Знаючи лише ці найпростіші симптоми, ви завжди зможете допомогти або, навіть, врятувати життя оточуючих вас людей.

Ще кілька симптомів: раптова слабкість, потемніння в очах або зниження гостроти зору на одне око, нездатність розуміти чужу мова, раптовий сильний головний біль, яка може супроводжуватися нудотою і блювотою, порушення орієнтації в просторі, втрата стійкості і свідомості!

Що можна зробити при будь-якому інсульті

Отже, ви дізналися симптоми інсульту і викликали «швидку». Що далі? Способів допомогти хворому підручними засобами багато. Але є одна проблема – ваші дії, які можуть врятувати людину з ішемією, у буквальному сенсі слова вб’ють його, якщо насправді це крововилив у мозок. І навпаки: у разі закупорки судини головного мозку можна повністю уникнути наслідків інсульту, якщо допомогти людині в перші 8 годин. А потім все: так зване «терапевтичне вікно» закрито, привіт масажі, лікувальна фізкультура та інші консервативні методи лікування.

Ось кілька загальних правил:

— відкрити вікно в приміщенні, збільшивши вміст кисню в повітрі. Його хворов зараз не вистачає гостро, незалежно від того, що відбулося в голові.

— зняти краватку, розстебнути бюстгальтер, послабити утрудняти рухів одяг. Одна з основних завдань «швидкої допомоги» після приїзду до пацієнта з інсультом – підтримання рівномірного дихання. Полегшите лікарям роботу, поки їх чекаєте, і зробіть все, щоб людині дихалося легше.

— не тягайте хворого почому дарма. На багатьох сайтах пишуть «укладіть постраждалого так-то і так-то», але не уточнюють, що зробити це потрібно на місці падіння людини, якщо він впавши, або на найближчій рівній поверхні, якщо хворий встиг, наприклад, спертися на стіну і осісти. Уявіть собі: у нього і так в голову вилилося від стопки до склянки крові, а ви ще й навмисно разболтаете її по всій черепній коробці, взявши, наприклад, на руки, і потягнувши в ліжко. Досить просто покласти людину на спину або на бік, якщо його нудити, щоб не захлинувся власною блювотою.

— підкладіть під голову маленький твердий валик, щоб кров хоч трохи відлила від голови і знизилося внутрішньочерепний тиск. Не величезну подушку, в якій хворий потоне, а саме маленький валик під шию, який можна скрутити, наприклад, з одягу або інших підручних матеріалів.

— виміряйте хворому тиск – так у «швидкої» буде з чим порівнювати. Динаміка зміни артеріального тиску після інсульту дуже важлива і може допомогти лікарям почати лікувати пацієнта ще до комп’ютерній комп’ютерної томографії або МРТ. Крім того, багато сучасних тонометри фіксують аритмію – не дуже достовірно, звичайно, але про цьому симптомі обов’язково потрібно сказати приїхав на виклик лікаря.

Кардіологи запевняють, що кожен, хто одержить цей лист і розішле його 10 людям, може бути впевнений, принаймні одне життя він врятував!

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh