Стратегія розвитку системи охорони здоров’я до 2030 року покликана визначити розвиток кожного напрямку системи охорони здоров’я на найближчі 8 років.
Про це повідомили у МОЗ
Аби сформувати збалансований документ та почути експертні думки, МОЗ спільно з Всеукраїнською ініціативою «Активна Громада» від Інституту «Республіка», Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ за сприяння Національного Демократичного Інституту організував серію публічних консультацій.
У рамках 4 публічних консультацій було отримано пропозиції від різних зацікавлених сторін: надавачів медичних послуг, експертів, науковців, представників влади, представників бізнесу, громадських організацій та громадських активістів. Загалом до обговорень долучилися понад 300 учасників з різних куточків України. Всі отримані пропозиції опрацьовані експертами, які залучені до розробки Стратегії.
Зі звітом за результатами публічних консультацій можна ознайомитися за посиланням: https://bit.ly/3ti4EPj
У вересні 2021 року для розробки проекту Стратегії Міністерством охорони здоров’я утворено міжсекторальну робочу групу та 5 тематичних підгруп, в рамках яких активно співпрацюють понад 80 експертів.
«В основу стратегії закладено ключові принципи та цінності: орієнтованість на людей; права людини; справедливість; людський розвиток; людино-центрована медична допомога; біо-психосоціальна модель; спільне вироблення послуг охорони здоров’я; гендерно чутливий та перетворюючий/ трансформуючий підхід; політика та прийняття рішень на основі доказовості; розвиток ринку охорони здоров’я; відповідальність держави. Вони визначені як головні та будуть визначати розвиток всіх напрямків системи охорони здоров’я», – зазначає Олексій Яременко, заступник міністра охорони здоров’я України.
Мета впровадження нової Стратегії МОЗ – сприяти здоровому добробуту громадян через забезпечення справедливого доступу до якісних медичних послуг і побудови стійких систем охорони здоров’я.
Нагадаємо, Стратегія розвитку охорони здоров’я розробляється відповідно до Указу Президента №369/2021.