Здоров'я

МОЗ: Дофінансування для виплат підвищеної зарплати медикам потребуватимуть лише 4% закладів первинки

100% працівників закладів первинної медичної допомоги вже нараховано базову зарплату за січень у розмірі не менше 20 000 гривень лікарям та 13 500 гривень медичним сестрам.

Про це повідомили у МОЗ.

При цьому лише 40 закладів первинки, що становить 4% від загальної кількості, поки не в змозі власним коштом виплатити нові базові зарплати медикам. У січні в цих лікарнях зроблені нарахування оплати праці коштом авансових платежів за лютий, а в майбутньому – вони отримають дофінансування від Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Про це в ефірі телеканалу «Дом» повідомив заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко.

«Ми вже зібрали дані з регіональних департаментів охорони здоров’я, і маємо повну картину, скільки закладів первинної меддопомоги потребують дофінансування. Нині по країні зафіксовано всього 40 таких закладів, які потребують дофінансування на загальну суму 6 мільйонів гривень на місяць. Отже, від загальної кількості закладів первинної медичної допомоги ми маємо лише 4% неспроможних закладів», – повідомив Олексій Яременко.

За словами заступника міністра, найбільше закладів первинки, які потребують додаткового фінансування, знаходяться на Одещині, Кіровоградщині, Миколаївщині та Вінниччині.

Ті медзаклади, яким з об’єктивних причин не вистачає бюджету для виплати підвищеної заробітної плати медикам, отримають пакет додаткового фінансування від НСЗУ. Для цього вже закладено відповідні кошти. Пакет дофінансування видаватиметься терміном на пів року та матиме чіткі індикатори виконання. За цей час медичний заклад має владнати операційні проблеми та запровадити якісний менеджмент.

Наразі МОЗ верифікує кожен медзаклад первинки, який декларує, що потребує дофінансування від держави. Також на такі лікарні чекатиме перевірка від Держаудитслужби для з’ясування того, куди і як заклад витрачав кошти.

Всього лікарням первинної меддопомоги НСЗУ здійснила майже всі виплати за січень та аванс за лютий на суму понад 4 мільярди гривень

Нагадаємо, що цьогоріч бюджет Програми медичних гарантій на первинну медичну допомогу становить 26 мільярдів гривень, що на 6 мільярдів більше, ніж у 2021 році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України