Морські слони допомогли у вирішенні загадки Антарктики

За словами вчених, морські слоні допомогли вирішити загадку Антарктики. Самі вчені билися над нею багато років. Наукові співробітники Інституту морських і антарктичних досліджень і антарктичного клімату та екосистем вже довгі роки ламали голову над тим, яку роль

Антарктида грає в регулюванні температури планети.

Ще в 2011 році дослідники оснастили морських слонів океанографічними сенсорами, коли ті випливали на поверхню, сенсор передавав вченим сигнал з даними. Отримана інформація також використовується в екологічних дослідженнях поведінки тварин.

Виходячи з отриманих даних, вченим вдалося дізнатися, що Антарктида і Південний океан сприяють утворенню найсильніших глибоких потоків холодної води, які в свою чергу перемішують воду в інших океанах, регулюючи тим самим температуру атмосфери. Прісні води танучих льодовиків уповільнюють утворення холодних потоків. Отже, чим швидше тануть льодовики, тим повільнішими стають потоки води.

Дослідженням завідував вчений з Інституту морських і антарктичних досліджень і антарктичного клімату, і екосистем Гай Вільямс.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

twelve + 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh