Авторські статтіНовини

Морські слони допомогли у вирішенні загадки Антарктики

За словами вчених, морські слоні допомогли вирішити загадку Антарктики. Самі вчені билися над нею багато років. Наукові співробітники Інституту морських і антарктичних досліджень і антарктичного клімату та екосистем вже довгі роки ламали голову над тим, яку роль

Антарктида грає в регулюванні температури планети.

Ще в 2011 році дослідники оснастили морських слонів океанографічними сенсорами, коли ті випливали на поверхню, сенсор передавав вченим сигнал з даними. Отримана інформація також використовується в екологічних дослідженнях поведінки тварин.

Виходячи з отриманих даних, вченим вдалося дізнатися, що Антарктида і Південний океан сприяють утворенню найсильніших глибоких потоків холодної води, які в свою чергу перемішують воду в інших океанах, регулюючи тим самим температуру атмосфери. Прісні води танучих льодовиків уповільнюють утворення холодних потоків. Отже, чим швидше тануть льодовики, тим повільнішими стають потоки води.

Дослідженням завідував вчений з Інституту морських і антарктичних досліджень і антарктичного клімату, і екосистем Гай Вільямс.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

fifteen − thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.