Йдеться про контекст, коли дороге озброєння та військову техніку можна знищити значно дешевшими засобами і навпаки — коли ракети за мільйони доларів знищують дешевші дрони та ракети ворога
Джерело: Defence Express
Корпус морської піхоти США знову наголошує на проблему підтримки запасів боєприпасів, яка насправді випливла ще до початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року — а сьогодні актуальність цієї проблеми вийшла на новий рівень, коли з огляду на висновки війни в Україні та нападу “ХАМАСу” на Ізраїль виникає питання — а як довго США зможуть дозволити собі витрачати мільйони доларів на ракети, якими вони знищують у рази дешевші дрони та й інше озброєння.
Як чудову ілюстрацію сьогоднішніх реалій генерал-лейтенант Карстен Хекл наводить приклад, як Україна лише п’ятьма надводними дронами MAGURA V5 потопила в рази дорожчий російський великий десантний корабель “Цезарь Куников” — і це приклад того, що Пентагон сьогодні не знаходиться на “правильному боці витрат”, коли йдеться про відбиття атак великих груп безпілотних засобів, розповідають у виданні Breaking Defense.
У цьому контексті пригадаємо таке — нещодавно США зі свого есмінця USS Carney (DDG-64) класу Arleigh Burke проти балістичної ракети єменських хуситів використали зенітну ракету SM-6 (Standard Missile-6) вартістю у мільйони доларів. “Це доволі вишуканий пристрій. Дуже, дуже ефективно…як довго ми зможемо це витримувати? І пам’ятайте, зараз ми маємо справу тільки з хуситами”, — відзначає Хекл, акцентуючі на тому, а що ж будуть робити США у випадку “більш широкого регіонального конфлікту” з ворогом, який матиме потужнішу зброю у порівнянні з тими ж єменськими хуситами.
Водночас заступниця командувача Військово-морськими інформаційними силами Ліз Нешолд заявила, що питання вартості” — це проблема, над рішенням якої активне працюємо командування, зокрема йдеться про пошуки некінетичних варіантів, які б допомогли зберегти боєприпаси. Раніше ми розповідали про те, що у ВМС США роблять свої висновки у питанні, а як найкраще збивати ракети і дрони єменських хуситів.
Концепція лазерної зброї на кораблях, зображення від Lockheed Martin
Є у цьому питанні й інша думка — віцеадмірал Брендан Маклейн вважає, що ціну ракети-перехоплювача не можна порівнювати із забезпеченням безпеки корабля та його екіпажу. Він також акцентує на тому, що зброя спрямованої енергії могла б позитивно вплинути на ситуацію, але водночас до реальних бойових лазерів насправді ще дуже далеко.
“Чи це боєприпаси, будівництво SM чи ще щось, основною проблемою тут є анемічний стан промислової бази”, — наголошує Хекл і говорить, що з Китаєм “такої розкоші не буде”.