Здоров'я

Медичний канабіс легалізовано в Україні: Зеленський підписав закон

Президент України Володимир Зеленський схвалив закон про легалізацію медичного канабісу.

У картці закону (“Про регулювання обігу рослин роду конопель (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань і посттравматичних стресових розладів, отриманих унаслідок війни”) на сайті Верховної Ради зазначено, що документ повернули з підписом глави держави 13 лютого 2024 року.

Варто зазначити, що Верховна Рада України проголосувала в першому читанні за урядовий законопроєкт про легалізацію медичного канабісу ще в липні 2023 року.

Тоді документ підтримали 268 народних депутатів.

У суспільстві тривали дискусії щодо доцільності ухвалення цього закону. Депутатка комітету з питань охорони здоров’я Ольга Стефанишина зазначала, що він важливий зараз для допомоги бійцям у знятті болю від бойових поранень. Наприкінці грудня депутати проголосували за закон у другому читанні.

Поширення марихуани для рекреаційного споживання і далі вважатиметься злочином і переслідуватиметься поліцією, а вирощувати її зможуть тільки юрособи, які мають відповідні документи. Препарати на основі медканабісу можна буде отримати тільки за електронним рецептом.

Нагадаємо, у грудні Верховна Рада схвалила закон № 7457 про легалізацію медичного канабісу. “За” – 248 народних депутатів.

Водночас Міністерство охорони здоров’я озвучило свою позицію щодо легалізації медичного канабісу.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України