Морквяний сік — справжній порятунок при багатьох хворобах!

моркв’яний сік

Зараз трохи забувають про прості продукти. Стільки спокус навколо, якось не до моркви. А шкода.

Все корисне у нас під рукою. Ви знаєте, що римські красуні замість цукерок завжди їли моркву?Може бути, тому і зберігали свою красу і молодість на довгі роки?

Я вважаю, що для крові, гемоглобіну, імунітету, зору та багато іншого морквяний сік — справжня знахідка і порятунок. Чі знаєте ві, що 2 склянки морквяного соку ефективніше 12 таблеток кальцію?

Користь морквяного соку:

  • Якісно впливає на очі. Знімає з них навантаження.
  • У ньому містяться вітаміни А, С, групи В, Е, Д і К.
  • В морквяному соку є такі важливі для нашого організму мінерали, як залізо, кальцій, сірка, фосфор, кремній.
  • Містить бета-каротин.
  • Виводить солі важких металів з організму.
  • Калій і магній несуть відповідальність за здорове серце, тому морквяний сік дуже корисний всім, у кого є проблеми з серцевою діяльністю. А також добре його вживати для профілактики серцево-судинних захворювань.
  • Вітаміни групи B корисні для нервової системи.
  • Покращує роботу шлунково-кишкового тракту.
  • Морквяний сік корисний всім, у кого проблеми з печінкою.
  • Очищає кров, підвищує гемоглобін.
  • Знижує рівень холестерину в крові.
  • Зміцнює зуби і кістки.
  • Покращує якість грудного молока. Дуже корисний мамам, що годують і вагітним жінкам.
  • Відмінна профілактика всіх онкологічних захворювань.
  • Чудово справляється з застудами та вірусами (нарівні з цибулею і часником). Правда, тільки в свіжовичавленому вигляді.
  • Застосовується і зовнішньо при шкірних висипах, виразках, лишаях.
  • Покращує колір обличчя.
  • Зміцнює волосся.
  • Сприяє красивого загару.
  • Лікує стоматити.
  • Лікує безпліддя.
  • Чудово відновлює після важких хвороб, особливо після прийому антибіотиків і проведення курсу хіміотерапії.

Загальні правила для вживання свіжих овочевих соків, у тому числі і для морквяного соку:

  • пийте соки не під час їжі, а за півгодини до прийому їжі.
  • пийте відразу, а не залишайте на потім. Виняток становить буряковий сік, який п’є ють після 2 годин настоювання.
  • не ставте свіжовичавлені соки, навіть на короткий час, холодильник.
  • фреші (свіжовичавлені соки) не втрачають своїх корисних властивостей при використанні соковижималки.
  • найкраще розбавити фреші водою.
  • будьте розумні. Використовуйте всі помірно.

Як і скільки треба пити морквяного соку, щоб це було корисно для здоров’я?

При більшості захворювань досить пити до 3 склянок морквяного соку в день. Приймати слід тільки свіжоприготований морквяний сік. Пити за 30-40 хвилин до їжі повільно, бажано через соломинку. Я давала доньці завжди свіжовичавлений сік, ніколи не розбавляла його водою. Пили завжди по склянці вранці.

Якщо відчуваєте, що організм погано приймає моркву, то опинитеся на годину від його використання. Потім знову після перерви поверніться до нього. Лікарі радять пити морквяний сік у поєднані з рослинним маслом або вершками. Часто морквяний сік змішують з іншими овочевими соками.

Прочитайте, Як відновити здорову кишкову мікрофлору

Якщо ви їсти сирим, то кількість морквяного соку може бути набагато більше на добу, т. к. організм готовий до такої їжі. І це саме їжа, а не просто сік. Можна пити до 1,5 -2 літрів морквяного соку спокійно.

Завжди стежте за своїм станом. Комусь склянки достатня, а комусь і літра мало. Надлишок морквяного соку у декого може викликати навіть головні болі. Так що, будьте розумні.

Морквяний сік. Протипоказання.

Не рекомендується пити морквяний сік тім, хто страждає виразковою хворобою шлунка, при колітах і у кого підвищена кислотність шлунка. З обережністю приймати морквяний сік людям, страждаючим цукровим діабетом.

Рецепт соку

Для соків краще всього підходить морква середнього розміру. Не беріть саму велику моркву. В ній, можливо, багато нітратів. Моркву ретельно вимити у холодній води з допомогою жорсткої щітки для овочів. Видаліть, якщо є плями. Найкраще моркву не чистити, а просто пошкрабати. Всі самі корисні мінерали і вітаміни заховані близько до поверхні.

На склянку морквяного соку вам буде потрібно приблизно 3 середні морквини. Пропустити все через соковижималку, налити в склянку і приймати одразу ж повільними ковтками через соломинку.

Деякі додатково розрізають моркву. Я цього не роблю. Якщо морква проходити через отвір у соковижималці, найзручніше прямо цілу моркву брати. Нагадую, що пити його потрібно за 30-40 хвилин до їжі. Дітям до року морквяний сік розводять кип’яченою водою (навпіл).

Масу, що залишилася після вичавлювання не треба викидати. Можна додати в запіканки або салати. А ще приготувати морквяне масло.

Морквяне масло

Рецепт приготування морквяного олії. Взяти макуха або натерти на тертці моркву, скласти в банку, краще взяти 250 гр банку, залити все якісним маслом (краще оливковою), щоб морква була повністю покрита. Закрити банку кришкою і поставити все на світло на 2 тижню в теплі місце. Стежити за тим, щоб не з’являлася цвіль. Періодично струшувати вміст. Потім процідити все через марлю, перелити в ємність. Зберігати в прохолодному темному місці.

Морквяний сік при серцево-судинних захворюваннях:

Пити морквяний сік по склянці 3 рази в день за півгодини до їжі.

При бронхіті, ларингіті, тонзиліті:

У склянку морквяного соку додайте 2 ч. л. меду (тільки перевірити на алергію). Приймайте по 1 столовий ложці 4-5 разів на день.

Морквяний сік дітям при болях в горлі і для зміцнення носоглотки:

Полоскати горло морквяний соком до 5 разів на день. Корисно також поєднувати соки. День полоскати капустяним соком, день — морквяним, день -картопляним. Прекрасний рецепт і для дітей і для дорослих.

Морквяний сік дітям при нежиті:

Закапайте дітям по 2-3 краплі морквяного соку в кожну ніздрю 4 рази на день. Застосовуйте тиждень до повного лікування. Деякі додають туди трохи меду (1:4).

Морквяний сік при стоматиті:

Просто змащуйте проблемні місця морквяним соком. Після цього не пийте і не приймайте їжу хоча б півгодини. Змащувати краще всього кілька разів в день. Не забудьте кожен раз обробляти всі свіжим бинтом і свіжою порцією соку. Просто відлийте його ємність.

Для зняття втоми:

Змішайте склянку морквяного соку з 5 столовими ложками капустяного соку. Розділіть на 3 прийоми. Пийте за півгодини до їжі. Краще пропити курсом все. Хоча б місяць.

Для підвищення імунітету:

50 мл морквяного соку змішати з 100 мл капустяного соку і 50 мл яблучного соку. За бажанням і при відсутності алергії додайте мед. Розділіть на 3 частини. Приймайте за півгодини до їжі.

Для гостроти зору. Морквяний сік з соком петрушки:

Змішати 3 столові ложки морквяного соку з 1 столову ложкою соку петрушки. Приймати по 2 столові ложки 3 рази на день за півгодини до їжі.

Мій найулюбленіший рецепт, який я б рекомендувала приймати всім для здоров’я — 5 склянок.

Рецепт здоров’я:

Приготувати по склянці морквяного й бурякового соків, додати склянку меду, склянку соку лимона і стакан коньяку. Всі перелити в посуд, обгорнути фольгою або темної папером. Поставити в холодильник.

Можна починати курс лікування тут же. Дітям давайте по 1 ч. л. 3 рази в день за півгодини до їжі. Самі приймайте по столовий ложці також. Для підлітків — по десертній ложці. Перед вживанням обов’язково перемішуйте складу. Пити курсами. Місяць піті. Місяць відпочивати. Це рецепт чудово піднімає імунітет, очищає кров, всю зиму ви не будете хворіти.

Морквяний сік для лікування ран:

Прикладайте до проблемних місць примочки з свіжоприготованого соку. Можна ще додатково обробляти морквяним маслом. Рецепт дивіться вище.

Дуже добре змішувати морквяний сік з іншими соками.

Яблучно-морквяний сік

Пропорції можна брати різні. Все залежить від ваших смаків та уподобань. Я люблю таке поєднання — моркву – 3 штуки 1 велике яблуко. Можна також цей сік додати щіпку імбиру (на самому кінчику) або потерти його на тертці ( зовсім трохи). Цей рецепт можна приймати і дітям після 3 років. Особливо добре під час застуд піті і для профілактики всіх простудних захворювань та зміцнення імунітету.

Морквяно-буряковий сік

Пропорції краще всього дотримуватися такі: 1 частина бурякового соку і 10 частин морквяного соку. Завжди починайте з невеликої концентрації бурякового соку. Поступово його можна додавати, довівши пропорції до третини або навіть навпіл.

Тільки не забудьте, що буряковий сік треба відстояти пару годин, не менше, а морквяний сік бажано вживати відразу. Так що це сік краще всього готувати в два прийоми — спочатку буряковий сік зробити, а через пару годин приготувати морквяний сік, все змішати і пити.

Гарбузово-морквяний сік дітям і дорослим — просто подарунок для здоров’я!

Коли мова йде про дітей, то я ще раз хочу всім нагадати — не купуйте соки своїм дітям в коробках і також це стосується всього готового дитячого харчування. Любіть своїх дітей, цінуєте їх здоров’я, привчайте до корисних продуктів з самого дитинства, пояснюйте самі, що там всередині міститься. Діти мудрі і все зрозуміють. І давайте просто морквину дітям погризти. Немає нічого краще і простіше для зміцнення зубів.

Отже, про свіжовичавлений гарбузово-морквяний сік хочу сказати наступне: і в моркві та гарбузі — все найкорисніше. Всі вітаміни, бета-каротин, мінерали. Робіть соки, і ваша дитина і ви самі забудете про застуди, зміцните імунітет. Причому морквяний і гарбузовий сік можна вводити в раціон дитини вже з півроку. Звичайно, спочатку зовсім потроху — з чайної ложечки. А потім збільшувати дозу.

Зараз саме сезон і моркви та гарбуза. Багато хто не знає, що робити з гарбузом. Приготуйте і собі, і дітям простий і дуже корисний сік. Пропорції краще всього брати навпіл. Якщо хтось не любить багато гарбуза, то можна взяти і менше її. І гарбуз, моркву — самі по собі солодкі, тому не треба підсолоджувати їх додатково.

Підготуйте гарбуз для соку. Всі почистіть, звільнити від насіння, пропустіть через соковижималку. Моркву підготуйте, як я вже описувала вище. Пийте відразу повільно і краще через соломинку.

Також гарбузово-морквяний сік при дотриманні дієти дуже корисний для схуднення. Візьміть пропорції 3:1 (3 -гарбуза, 1 частина моркви), пийте сік тричі на день по склянці за півгодини до їжі. А м якоть додайте в дієтичну запіканку!

Автор: Ірина Зайцева

Андрій Петренко

Останні повідомлення

Як перевірити, чи територія пройшла розмінування: Головні рекомендації від ДСНС

Розмінування територій: Що потрібно знати Вибухонебезпечні предмети залишаються серйозною загрозою, особливо в регіонах, які постраждали…

2 години тому

У Сирії нова шкільна програма: без теорії еволюції, але з «шляхом ісламу»

Сподівання на створення поміркованої Сирії згасають швидше, ніж передбачалося, пише редакторка BILD Лена Глекнер. Міністерство…

4 години тому

Вирок Дональду Трампу оголосять через тиждень

Суд призначив дату оголошення вироку у справі "про гроші за мовчання" на 10 січня. Суддя…

5 години тому

У Німеччині обговорюють скандал із рукопотисканням у Дамаску

Політики та ЗМІ Німеччини активно обговорюють інцидент, що стався під час візиту міністра закордонних справ…

5 години тому

В аеропортах Німеччини вийшли з ладу комп’ютерні системи для перевірки пасажирів

У багатьох аеропортах Німеччини сталася несправність комп’ютерних систем, що використовуються поліцією для перевірки осіб, які…

6 години тому

Президент Зеленський підписав законопроєкт 9256д про посилення контролю над гральним ринком

Президент Володимир Зеленський затвердив законопроєкт #9256д, спрямований на реформування та посилення контролю у сфері грального…

6 години тому