Опозиціонерам, які критикують ініціативу влади про запровадження монетизації субсидій можна сміливо нагадати, як протягом 2008 року тодішній прем’єр Тимошенко теж зайнялася задобрювання виборців за рахунок державного бюджету. Тоді Тимошенко ініціювала акцію, яка запамяталася як «Юліна тисяча». В рамках акції планувалося в 2008 році роздати по 1000 грн 6,4 млн українцям екс-вкладникам «Ощадбанку» СРСР в якості компенсації за втрачені вклади. Про це у своєму блозі пише експерт Реанімаційного пакету реформ Віктор Таран.
Він розповідає, що для того, щоб виконати заплановане з держбюджету потрібно виділити від 5,8 до 6,4 млн грн за курсом 5 грн за 1 дол. Тодішня команда прем’єра прямо називала це «політичним кроком для залучення прихильників». Однак, оскільки економічна ситуація не дозволяла тоді виплатити ці суми, що їх просто надрукували. Це дало додатковий удар економіці України, за якою у той час «пройшлався» світова фінансова криза. В результаті національна валюта обвалилася, курс нацвалюти підскочив з 5 до 8 грн за долар.
Віктор Таран пише, тому, як бачимо, практика «роздавати з державного бюджету кошти громадянам на руки» не нова. Однак, результати таких ініціатив можуть бути різними. «Юлина тисяча» призвела до запуску інфляції та знецінення гривні від 5 до 8 грн за долар. Нинішня урядова монетизація субсидій дозволить зменшити можливості для корупції та зростання енергоефективної свідомості громадян.