Авторські статтіДіаспора

У Празі вибрали нічного мера

У понеділок, 21 січня, міська рада Праги вибрала людину, яка буде обіймати тільки що створений пост нічного міра. Ним став політик і громадський діяч Ян Штерн, який брав участь у створенні культурних центів Containall і Stalin.

Він буде керувати спеціальною комісією, яка повинна буде розробити комплексне вирішення проблеми порушення тиші в нічний час. Особливо гостро вона стоїть в центрі міста, де багато барі працюють допізна, а підігріті алкоголем туристичних не стримують емоцій на вулицях.

Одночасно міськрада схвалила склад комісії. До неї увійшли, наприклад, чиновники Праги 1, директор муніципальної поліції, міський радник з питань туризму, представники культури та бізнесу.

«Поява нічного захід не означає боротьбу з нічним життям. Я розумію, що жителям центру хотілося б бачити точне виконання закону, за яким тиша повинна дотримуватися 22:00, проте на практиці досягти цього нереально. Ми повинні придумати збалансований компроміс між приватними і суспільними інтересами», – заявила раніше член міської ради Гана Тржештикова.

На першому етапі роботи нічний заходів і його команда поговорять з жителями, чиновниками першої міської частині, власниками та працівниками місцевих ресторанів і питних закладів. Потім вони обговорять отримані дані зі своїми колегами в Амстердамі, Мангеймі та інших європейських містах, де нічні мери  зявилися раніше і вже встигли набратися досвіду.

«Хочу підкреслити, що на першому місці завжди повинен бути інтерес тих, хто в місті живе і працює. Ми, звичайно, будемо запозичувати досвід західноєвропейських міст, таких як, наприклад, Амстердам», – сказав Стерн.

Одночасно Прага має намір створити посаду правозахисника з питань інформації. Він буде стежити, щоб городяни мали вільний доступ до всіх даних про функціонування мерії, закупівель, що укладаються договорами та іншими відомостями, які за законом повинні бути публічними.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України