Авторські статтіЗдоров'я

Чи можна їсти їжу з цвіллю?

Частенько в холодильнику виявляються запліснявілі з одного боку овочі, а у хлібниці злегка покривається пліснявою хліб. Чи їсти ці продукти (хоча б з тієї сторони, де цвілі не видно?)

Дійсно невелика кількість цвілі в куточку батона — вирок для нього або просто прикра дрібниця, на яку не варто особливо звертати увагу?

Велика частину цвілі — не видно, тому — викидайте весь шмат!

Ми не рекомендуємо відрізати запліснявілі шматки і вживати в їжу хліб — клітини цвілі легко проникають у весь продукт цілком і навіть якщо ви їх не бачите, швидше за все вони є у всьому шматку хліба.

Цвіль — це маленькі грибочки — якщо подивитися під мікроскопом — легко проникають в продукт і часто її просто не видно неозброєним поглядом. Тому ви ніколи не можете бути впевнені, наскільки глибоко цвіль освоїлася у вашій батоні.

До речі, кажучи, якщо хліб був відразу попередньо нарізаним – це перешкоджає поширенню цвілі по всьому шматку, але знову ж таки не гарантує вам безпеку. Тому, на всяк випадок, сміливо викидайте шматки їжі з цвіллю.

Деякі типи цвілі (як і грибів) цілком їстівні — як, наприклад, сир горгонзола, але вкритий цвіллю хліб — не кращий джерело додаткової клітковини.

Навіть якщо шматок хліба запліснявів тільки з одного краю, викидайте його весь!

Не нюхайте цвіль

Люди, які їдять цвіль можуть постраждати від алергічних реакцій і проблем з дихальною системою. Навіть вдихання спор цвілі може бути небезпечним.

Авторитетна організація USDA рекомендує зберігати їжу в пластикових контейнерах, а в разі плісняви — викидати без жалю і краще в закритий контейнер.

На всякий випадок нюхати цвіль теж не варто — пори потраплять вам в легені і потенційно можуть викликати проблеми.

Що викидати відразу, а що ні

Чим м’якше їжа — тим легше проникає цвіль у весь шматок продукту. Тому хліб, м’які фрукти, м’ясо, джемі запліснявілі навіть з одного краю — відразу йдуть у відро для сміття.

Ось приклади продуктів, які потрібно викидати при появі навіть невеликої кількості цвілі на них:

  • хот-доги,
  • бекон,
  • запіканки,
  • паста,
  • йогурт,
  • джемі,
  • приготоване м’ясо,
  • хліб,
  • горіхова паста,
  • будь-м’ясного який сір,
  • залишки готової їжі.

Тверді сири (і овочі) — можна очищати від цвілі і їсти — це нормально.

Однак чим твердіше їжа, тим більше шансів, що цвіль можна видалити і продовжувати їсти ці продукти. Грейвлі каже, що тверді сири та овочі (наприклад морква, капуста) і інші більш тверді продукти можна очистити від цвілі (з гарним запасом на можливе проникнення спор цвілі — Грейвли пише про буфері в 1 дюйм) і вжити в їжу.

Також якщо одна з полуничок в упаковці запліснявіла — не потрібно викидати всю пачку, просто переконайтеся, що цвіль не проникла на інші ягоди.

До речі, якщо у вас часто з’являється цвіль, спробуйте частіше мити холодильник — це також допомагає продуктів довше зберігатися

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України