Моя щоденна чоловіча гонитва. І що з нею зробив Бог?

Потрібно заробити на кредит, придбати помешкання, бути задіяним батьком і прекрасним чоловіком. Водночас треба дбати про свою форму, щоб змогти пробігти хоча б півмарафону. Постійна гонитва і боротьба з часом, щоб встигнути за поїздом, розклад якого я сам собі придумав. Тільки проблема в тому, що цей поїзд постійно втікає…

Люблю ці Божі дороги

Кілька років тому під час молитви Бог промовив до мене слово, яке постійно стимулює мене до призадуми, діяльності та пошуків. Це – фрагмент із покликання апостолів:

(Мт. 4, 18-22) У різних життєвих ситуаціях я відкриваю, до чого Він мене кличе, і як насправді я відповідаю на Його покликання в моєму житті.

А йдучи попри Галилейське море, побачив двох братів: Симона, що звався Петром, і Андрія, його брата, що закидали сіті у море, бо були рибалки. І до них мовив: “Ідіть за мною, я вас зроблю рибалками людей.” І ті негайно кинули сіті й пішли за ним. Пройшовши звідтіль далі, побачив інших двох братів: Якова, сина Заведея, та Йоана, його брата, що в човні з батьком Заведеєм лагодили свої сіті, і їх покликав. Вони зараз же, кинувши човна і свого батька, пішли слідом за ним.

Моя сторона медалі

Багато разів в моєму житті мені випадало ходити гордим, як павич, без жодного страху, що щось може трапитись. Це були періоди без глибшого погляду в моє життя, без переосмислення того, що в ньому відбувається.

Супер-робота, в ній багато проектів, кільканадцять завдань, виконаних впродовж дня, кілька міжнародних розмов про спільну діяльність, розмови з клієнтами. Потрібно заробити на кредит, придбати помешкання, бути задіяним батьком і прекрасним чоловіком. Водночас треба дбати про свою форму, щоб змогти пробігти хоча б півмарафону. Постійна гонитва і боротьба з часом, щоб встигнути за поїздом, розклад якого я сам собі придумав. Тільки проблема в тому, що цей поїзд постійно втікає…

Це постійна внутрішня гра, без хвилі відпочинку чи роздумів, до якої зрештою прямую. Моя щоденність у такій гонитві призводить лише до запитання: в який ще спосіб я можу збільшити свою ефективність в робочих проектах та сімейному житті. Так, наче усе залежить лише від мене, наче світ крутиться виключно навколо моїх справ.

СТОП!

Люблю, коли в такі миті Бог каже «СТОП!» тому, що зароджується в моїй голові. Тоді Він ставить мене перед істиною конкретних ситуацій. Таку необхідність подивитись наново на себе самого і на те, що є важливим в моєму житті, дають мені роздуми над Писанням і служіння іншим.

Місця переміни серця

Останнім часом Бог кличе мене до багатьох різних і дивних місць, про які я ніколи й уявити не міг, що потраплю туди. Тоді я входжу на невідомий ґрунт: місце, в якому я ніколи раніше не був, до людей, з якими не бачусь зазвичай. Все це супроводжує потужний вир емоцій, і до того, як я відповім «Так!» на Його покликання – знаю, що вхід в цю ситуацію дасть мені нагоду побачити правду про себе. Такі миті ставлять мене перед запитанням, якою людиною я є: тим, хто живе близько з Богом, чи ні?

Впродовж двох років я беру участь у зустрічі в’язнів в Новому Вішнічі. Це місце, де ми ділимось собою, своїми роздумами, які нам відкрив Бог. Парадокс полягає в тому, що, перш за все, я вчусь від кожного з цих чоловіків поведінки, гідної наслідування: посмішки у мінливих життєвих ситуаціях, прислухання до того, що говорить інша людина і вдячності за присвячений час.

Кілька тижнів тому я знайшов ще одне місце, де бачу, що Бог мене кличе для того, щоб я міг змінюватись.

Бог і Його сторона медалі

Наче звичайний день посеред тижня. Сьома година ранку, їду ровером через місто, але ще не на роботу. Одягаю альбу, на неї хрестик, беру в руки пурифікатор. Слухаю вказівки о. Томаша як дістатись певного відділу, о котрій подають сніданок. Виходимо із захристії, відчиняємо дарохранильницю, разом клякаємо і … ось Він. Той, Хто ділиться Собою з усіма нами, якщо ми тільки віримо в це.

Ідучи в перше відділення, коротко з Ним розмовляю – прошу, щоб дав мені сили гідно вершити це служіння; а також прошу за хворих, щоб допоміг їм зносити хвороби і перемінював їх серця. Спочатку – відділення реабілітації: сюди потрібно потрапити до того часу, коли в пацієнтів розпочнуться їхні вправи в залі. Проходжу по палатах, а потім через підвал та інші закамарки лікарні поміж візками з брудною постіллю та харчами, які ввозять на сніданок.

Входжу до відділення, яке схоже на лабіринт. Нефрологія. Палата діалізу, де кожен з пацієнтів підключений до апарату, який пропускає і очищує кров від токсинів. Їхні організми настільки хворі, що неспроможні боротись з ними самотужки. Коли заходжу до цих великих палат, де лежить по 15-20 осіб, мені на думку спадає Бог, Котрий не раз так очищував мене, даючи сили до життя.

Для мене бачити цих людей, котрі приймають Його, сидячи на кріслах і будучи вкрай знесиленими, є одним із найбільших свідчень віри у тяжких хвилинах життя.

Одинадцятий поверх – Отоларингологія. В цьому відділенні дуже багато дітей і їх опікунів. Звідти спускаюсь донизу по чергових поверхах, кожен з яких має свою специфіку. Тішить посмішка і вдячність людей за те, що можуть кожного дня бути з Ним в лікарні.

Доходжу до відділення хірургії лиця. З огляду на їх стан здоров’я, важко побачити їх зовнішню красу. Однак, попри те, вони радіють, що їх сповнює Він – найбільша краса в кожному з цих людей.

Повернення до життя з Ним

Після майже трьох годин повертаюсь з Ним до дарохранильниці. Знімаю альбу, хрестик, ховаю використаний пурифікатор. Ділюсь спостереженнями з отцем Томашем і вирушаю до своєї звичної роботи. Однак тепер я цілком інший, ніж приходив сюди вранці. Я їду на роботу, сповнений надії, що так само як ділився Богом з пацієнтами лікарні, так зможу ділитись Ним в сімейному житті, на роботі і в кожному місці, куди Він мене відправить.

Переклад: «Католицький оглядач» за матеріалами deon.pl

Джерело: catholicnews.org.ua

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

sixteen + 7 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh