Право

Мобілізація в Україні: громадян поділять на п’ять категорій

4 травня набуде юридичної сили закон про повторний медичний огляд для обмежено придатних

Відповідні зміни передбачає прийнятий 21 березня в цілому як законопроект №10313 щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист.

Громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом 9 місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медогляду з метою визначення придатності до військової служби.

Як стало відомо згідно закону 10313, чоловіки будуть розділені на такі категорії залежно від ступеня функціональності:

  • придатні (повністю);
  • придатні до служби у вищому військовому навчальному закладі (ВВНЗ), в ТЦК та СП, частинах забезпечення, установах, організаціях, але непридатні до служби в ДШВ, морській піхоті, ССО, підрозділах спецпризначення, плаваючому складі тощо;
  • придатні за окремими спеціальностями (наприклад, кандидати на вступ до ВВНЗ);
  • придатні для виконання специфічних завдань;
  • непридатні.

Два тижні тому спільно з КМС Міноборони запустили на погодження зміни до наказу МОУ №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України».

Важливо знати, що до прийняття підзаконних актів закон, який набуде чинності 4 травня 2024 рокі працювати не зможе. Тому потрбно чекати змін до наказу № 402.

Також ми писали про те, що прийнято законопроєкт про електронний кабінет військовозобов’язаного, про зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років,

Як саме буде відбуватися перепроходження ВЛК

Слід припустити, що військовозобов’язані отримуватимуть повістки від ТЦК та СП для повторного медогляду або за особистої ініціативи обмежено придатного, а військовослужбовці – шляхом направлення командиром на ВЛК або за ініціативи військового, шляхом подання відповідного рапорту про направлення на ВЛК.

Увага! Це стосується всіх  чоловіків та жінок! Так як в Законі відстуній поділ на стать, а вказано “громадяни”

Ми вже повідомляли про те, що чоловіки-студенти віком 18-22 роки зможуть виїжджати закордон – при яких умовах?

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України