Право

Чоловіки-студенти віком 18-22 роки зможуть виїжджати закордон

Ухвалено рішення, яке дозволить студентам виїжджати на кордон на один семестр за програмою «академічна мобільність», — повідомив міністр освіти і науки Оксен Лісовий

Йдеться лише про студентів віком від 18 до 22 років, які вчаться на бакалавраті за денною формою (або ж на магістратурі медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування).

Для перетину кордону необхідно буде мати:
— е-квиток студента;
— направлення від закладу освіти;
— засвідчену копію договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності;
— військово-довідковий документ від ТЦК.

Академічна мобільність — можливість для студентів тимчасово виїхати за кордон для навчання чи стажування, щоб здобути нові знання та досвід. Для університетів — це також спосіб зміцнити партнерства з іноземними закладами.

Ось що про це повідомив Міністр освіти :

Через воєнний стан у програмах академічної мобільності нині беруть участь лише дівчата. І студенти неодноразово зверталися з цим питанням до президента Володимира Зеленського.

Тож сьогодні уряд ухвалив рішення, яке дозволить хлопцям також ставати учасниками цих програм — строком на один семестр. Йдеться лише про студентів віком від 18 до 22 років, які вчаться на бакалавраті за денною формою (або ж на магістратурі медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямування).
Для перетину кордону з метою навчання на програмах академічної мобільності необхідно мати е-квиток студента, направлення від закладу освіти, засвідчену копію договору з іноземним університетом про прийняття на програму академічної мобільності, військово-довідковий документ від ТЦК. Жодних особливих дозволів МОН не видаватиме.

Програми академічної мобільності — це певною мірою свіжий ковток повітря і для студентів, і для університетів. Для того, щоб узяти участь, необхідно мати високі бали і виконати низку вимог, які встановлюють засновники програми.

Працюємо над посиленням системи вищої освіти та її інтеграцією в європейський освітній простір.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України