Авторські статті

Мобілізація: хто військовозобов’язаний і яка платня учасникам бойових дій. (Інфографіка)

Питання мобілізації зараз є дуже актуальним. Люди побоюються або ж навпаки очікують отримання повістки, бо точної інформації щодо мобілізації не знаходять. Заступник військового комісара по роботі з особовим складом Донецького обласного комісаріату підполковник Микола Шарий розповів про те, хто в Україні вважається військовозобов’язаним та підлягає мобілізації, а кому повістки чекати не варто.

«Військовозобов’язаним вважають того, хто проходив військову службу і має військову спеціальність, перебуває на обліку у військкоматі. Якщо дозволяє віковий ценз, така людина може бути мобілізована », – пояснив Шарий.

Якщо у людини є військовий квиток без позначки – так званий білий квиток, вона не вважається військовозобов’язаним.

Також, за словами воєнкома, мобілізовані можуть бути ті, у кого була військова кафедра у вузі. Військовозобов’язаними вважаються також медичні співробітники.

Призовний вік для чоловіків – від 20 до 60 років, для жінок – від 20 до 55.

“Хто не проходив строкову військову службу, той не може бути мобілізованим”, – повідомив Микола Шарий. За його словами, ті громадяни України, які потрапляють за віком під весняний призов, проходити військову службу будуть на підконтрольних українському уряду територіях і не будуть задіяні в АТО.

Тим, хто підлягає мобілізації, уряд розробив систему матеріальних стимулів. За знищення військової техніки супротивника учасники антитерористичної операції будуть отримувати додаткову винагороду.

Про це повідомляє Урядовий портал.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк задля виконання доручень Президента Петра Порошенко підписав урядову постанову про особливості додаткових виплат учасникам АТО.
Проектом постанови передбачається виплачувати у двократному розмірі грошове забезпечення військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у АТО, військових конфліктах; в триразовому розмірі – грошове забезпечення військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях з моменту оголошення воєнного часу; 1000 гривень за кожну добу безпосередньої участі військовослужбовця в бойових діях, додаткову винагороду за знищення військової техніки супротивника.

Так, за знищення автомобіля винагорода складає 10 мінімальних заробітних плат (12 тис. грн); танка – 40 мінімальних заробітних плат (48 тис. грн); реактивної системи залпового вогню – 50 мінімальних заробітних плат (60 тис. грн); бойового літака – 100 мінімальних заробітних плат (121 тис. грн).

Корупція.інфо

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України