Право

Міжнародний трибунал має розглядати кібератаки рф на Україну як воєнний злочин, – Ілля Вітюк

Результати кримінальних проваджень СБУ щодо російських кібератак на Україну мають розглядатися Міжнародним трибуналом як воєнний злочин. Це дозволить притягнути до відповідальності вище військово-політичне керівництво країни-агресора, зокрема і спецслужб.

Про це заявив начальник Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк на Всеукраїнській науково-практичній конференції, яку щороку проводить Національна академія Служби безпеки.

«Сьогодні, коли постало питання Міжнародного трибуналу щодо злочинів рф в Україні, то і російські кібератаки мають розглядатися як воєнний злочин. Наприклад, ті ж кібератаки на об’єкти енергетики, особливо в зимовий час. Виведення цих систем із ладу спричиняє жертви і серед цивільного населення. А це – справжній воєнний злочин», – наголосив Ілля Вітюк.

За словами начальника Департаменту кібербезпеки СБУ, у 2022 році рф втричі збільшила кількість кібератак на Україну. При чому вони переважно спрямовані на цивільну інфраструктуру, зокрема, енергетичну та логістичну, а також на державні реєстри.

«Якщо говорити про персональну відповідальність за ці злочини, то нести її мають не лише виконавці, а й люди, які віддають подібні злочинні накази. Наприклад, має бути покараний директор фсб, очільники інших російських спецслужб», – вважає Ілля Вітюк.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України