Політика

Міжнародні переговорники не гарантували януковичу особистої безпеки

Досягнуті з Президентом України Віктором Януковичем домовленості щодо про врегулювання політичної кризи не включають гарантій його особистої безпеки . Про це сказав міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський , відповідаючи на питання на прес -конференції у Варшаві.

“Ні” , – сказав міністр , відповідаючи на питання , чи обговорювалися такі гарантії , і записані вони де-небудь , пише УНІАН.

Глава польського міністерства також зауважив , що Президент України не пояснював , чому 20 лютого дійшло до масового застосування вогнепальної зброї , яке забрало життя , щонайменше , 77 осіб.

“Ми вели з Президентом Януковичем переговори , а не брали у нього сповідь . Пан Янукович мені не сповідався , але в цій дуже централізованій системі президентської влади всі ми здогадуємося про те, яка ланцюг командування” , – сказав Сікорський.

У той же час він вважає поганою ідеєю домагатися повної капітуляції Президента Януковича.

” Не самий хороший спосіб для взаєморозуміння домагатися повної капітуляції когось , хто має танки , водомети , снайперські гвинтівки , автомати , і показує , що готовий це використовувати ” , – сказав польський міністр.

Він вважає важливим пояснити це українцям , які протестують на Майдані , зауваживши, що це “тест політичного лідерства ” опозиціонерів.

Сікорський також зазначив , що зараз все залежить від зрілості і відповідальності українських політиків.

” Зовнішній світ не може врятувати Україну проти її волі. Це українці повинні вирішити проводити реформи , які розблокують фінансову допомогу для цієї країни і можуть стабілізувати економіку” , – зазначив він.

Як повідомляв “Обозреватель” , у п’ятницю , 21 лютого, Президент Віктор Янукович і представники опозиції підписали угоду про врегулювання ситуації в країні.

Сторони домовилися про повернення Конституції 2004 року, проведення дострокових президентських виборів , формування коаліційного уряду і оголошенні нової амністії для учасників масових протестів у Києві .

Згідно з текстом документа , президентські вибори будуть проведені відразу після прийняття нової Конституції України , але не пізніше грудня 2014 року.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України