Новини з Австрії

Міський парк – зелений оазис Відня з 1862 року. Свтілини

Міський парк розташований недалеко від історичного центру Відня. Тому тут добре відпочити після огляду численних визначних пам’яток столиці. У Штадтпарку встановлена відома статуя Штрауса, оформлені красиві квіткові годинники, клумби, поляни, висаджені екзотичні дерева, є ставок.

Віденський міський парк (Stadtpark) – це одне з найбільш відвідуваних і красивих місць австрійської столиці. Він з’явився в 1860 році після знесення старих міських стін і будівництва Рінгштрассе. Штадтпарк був оформлений міським садівником Р. Зібеком за проектом спеціаліста садово-паркової архітектури Й. Зеллені в старовинному англійському стилі.

Квіткові клумби, поляни, екзотичні дерева, великий ставок роблять парк справжнім зеленим оазисом в центрі міста.

Перша частина парку відкрилася в 1862 році на лівому березі річки Відень. Роком пізніше на її правому березі працьовиті руки розбили зону для дітей. Тепер ці частини з’єднані двома містками. Уздовж водойми є довгий променад, облаштований у стилі віденського модерну. Загальна площа території складає 65 тисяч квадратних метрів. Остаточний образ вона знайшла в 1872 році.

Городской парк — зеленый оазис Вены с 1862 года

Штадтпарк має домінуючий ландшафт, де цвітуть цілий рік чагарники і мальовничі галявини. По газонах бігати заборонено, але відпочивати лежачи дозволено. Тому навесні і влітку на вихідних потрібно постаратися, щоб знайти вільну галявину для пікніка.

Вигулювання домашніх вихованців дозволяється тільки на повідку по променаду. Алеї дерев вздовж галасливих доріг заглушають всі звуки і фільтрують забруднене повітря. Тим самим всередині зони відпочинку забезпечується здорова атмосфера. Недарма в 1867 році тут було відкрито будинок-лікарня в стилі італійського Ренесансу, який зараз, після реконструкції, приймає бали, концерти, конгреси та клубні вечірки. Тут же пригощає відвідувачів затишне кафе.

Городской парк — зеленый оазис Вены с 1862 года

Штадтпарк володіє великою кількістю скульптур: це пам’ятник Ст. Штраусу-сину, Ф. Шуберту, Ф. Легару і Р. Штольцу. Тут розташовуються бронзові погруддя композитора Брукнера і бургомістра Целинки.

Вигідне розташування Stadtpark, свіже повітря і романтичний вигляд — ці переваги роблять його надзвичайно популярними.

Як дістатися
Їхати на метро U4 до станції Stadtpark,
У березні 2004 року був укомплектувань ліфтом вихід зі станції метро. Тепер для пересування мам з колясками відсутні будь-які бар’єри.
Або ж на трамваї № 2 до зупинки Weihburggasse.

Lisa Patrikeeva

Фото: Lisa Patrikeeva

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh