Новини з Австрії

Міський парк – зелений оазис Відня з 1862 року. Свтілини

Міський парк розташований недалеко від історичного центру Відня. Тому тут добре відпочити після огляду численних визначних пам’яток столиці. У Штадтпарку встановлена відома статуя Штрауса, оформлені красиві квіткові годинники, клумби, поляни, висаджені екзотичні дерева, є ставок.

Віденський міський парк (Stadtpark) – це одне з найбільш відвідуваних і красивих місць австрійської столиці. Він з’явився в 1860 році після знесення старих міських стін і будівництва Рінгштрассе. Штадтпарк був оформлений міським садівником Р. Зібеком за проектом спеціаліста садово-паркової архітектури Й. Зеллені в старовинному англійському стилі.
Городской парк — зеленый оазис Вены с 1862 года
Квіткові клумби, поляни, екзотичні дерева, великий ставок роблять парк справжнім зеленим оазисом в центрі міста.

Перша частина парку відкрилася в 1862 році на лівому березі річки Відень. Роком пізніше на її правому березі працьовиті руки розбили зону для дітей. Тепер ці частини з’єднані двома містками. Уздовж водойми є довгий променад, облаштований у стилі віденського модерну. Загальна площа території складає 65 тисяч квадратних метрів. Остаточний образ вона знайшла в 1872 році.

Городской парк — зеленый оазис Вены с 1862 года

Штадтпарк має домінуючий ландшафт, де цвітуть цілий рік чагарники і мальовничі галявини. По газонах бігати заборонено, але відпочивати лежачи дозволено. Тому навесні і влітку на вихідних потрібно постаратися, щоб знайти вільну галявину для пікніка.

Вигулювання домашніх вихованців дозволяється тільки на повідку по променаду. Алеї дерев вздовж галасливих доріг заглушають всі звуки і фільтрують забруднене повітря. Тим самим всередині зони відпочинку забезпечується здорова атмосфера. Недарма в 1867 році тут було відкрито будинок-лікарня в стилі італійського Ренесансу, який зараз, після реконструкції, приймає бали, концерти, конгреси та клубні вечірки. Тут же пригощає відвідувачів затишне кафе.

Городской парк — зеленый оазис Вены с 1862 года

Штадтпарк володіє великою кількістю скульптур: це пам’ятник Ст. Штраусу-сину, Ф. Шуберту, Ф. Легару і Р. Штольцу. Тут розташовуються бронзові погруддя композитора Брукнера і бургомістра Целинки.

Вигідне розташування Stadtpark, свіже повітря і романтичний вигляд — ці переваги роблять його надзвичайно популярними.

Як дістатися
Їхати на метро U4 до станції Stadtpark,
У березні 2004 року був укомплектувань ліфтом вихід зі станції метро. Тепер для пересування мам з колясками відсутні будь-які бар’єри.
Або ж на трамваї № 2 до зупинки Weihburggasse.

Lisa Patrikeeva

Фото: Lisa Patrikeeva

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України