З 15 січня 2018 року освітній рішення «Місячна Одіссея», спільний проект Об’єднаної Ракетно-Космічної Корпорації, держкорпорації «Роскосмос» і компанії LEGO Education, з’явиться в російських школах і центрах додаткової освіти.
«Місячна Одіссея» розроблена на базі платформи LEGO MINDSTORMS Education EV3. З її допомогою учні 5-9 класів зможуть на практиці набувати та вдосконалювати навички в області технології, інформатики та фізики.
В основу проекту лягла чинна російська програма освоєння Місяця до 2035. У процесі роботи над проектом діти будуть вирішувати всі завдання, з якими зіткнутися космонавти при висадці на Місяць: від підготовки ракети-носія до будівництва місячної бази. Для розробки технічної частини та навчальної програми набору залучалися справжні інженери НВО «Енергія» і корпорації ОРКК. Тому всі фрази об’єкти рішення, наприклад, ракета-носій «Ангара», місячний посадковий модуль, корабель «Федерація» виглядають як справжні, а завдання максимально наближені до реальних проблем, які можуть постати перед космонавтами.
До складу рішення «Місячна Одіссея» входять методичні матеріали, робочі та тематичні інтерактивні моделі LEGO Education, тренувальний мат і велике поле для проектних робіт. Навчально-методичні матеріали «Місячної Одіссеї» розраховані на 144 години навчальної діяльності і пропонують педагогам 20 STEM-орієнтованих проектних робіт.
«При розробці «Місячної Одіссеї» ми ставили перед собою завдання не просто долучити дітей до робототехніки та технічних спеціальностей, а навчити вирішувати реально існуючі завдання. За допомогою нашого набору школярі можуть уявити подорож до Місяця і спробувати самостійно організувати його технічну базу», – зазначила Ольга Ломбас, директор LEGO Education в Росії і СНД.
Робота з рішенням максимально наближена до реальності, адже всі запропоновані проекти спираються або на історію космонавтики, або на існуючі проектні розробки в рамках підкорення ближнього космосу. Спочатку діти виконують тренувальні місії, знайомлять їх з принципами проектування сучасних програмно-апаратних платформ, а потім застосовують отримані знання при виконанні відкритих місячних місій.