Війна РФ проти України

Міноборони майже вдвічі знизило витрати на модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний»

Міністерство оборони України майже вдвічі знизило витрати на модернізацію фрегата Військово-морських сил України «Гетьман Сагайдачний»

Після відповідних змін витрати на модернізацію українського фрегата наразі становлять 208 мільйонів гривень.

Ця цифра була оприлюднена у наказі від 28 грудня 2021 року про внесення змін до паспорта бюджетної програми.

Міноборони зменшило витрати на модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний» вдвічі

Флагман ВМС України фрегат проєкту 11351 “Гетьман Сагайдачний” на параді на честь Дня ВМСУ 5 липня 2020 року. Маючи довжину у 124 метри, водотоннажність 3274 тонн та прийнятий до складу флоту у 1993 році він менший та новіший за фрегати Oliver Hazard Perry

У лютому 2021 року на модернізацію флагмана Військово-морського флоту ЗС України фрегату передбачали виділити 436 млн гривень.

У цю суму також було включено ремонт головного корабля національного флоту «Гетьман Сагайдачний». Яке озброєння та обладнання пройде модернізацію на фрегаті не уточнювалося.

Ремонт і модернізація фрегата «Гетьман Сагайдачний»

На флагмані Військово-Морських Сил Збройних сил України фрегаті мали модернізувати РЛС виявлення надводних цілей МР-750 «Фрегат-МА».

Міноборони зменшило витрати на модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний» вдвічі

РЛС «Фрегат-МА» на ВПК проєкту 1155 Фото: Вікіпедія/AdmiralHood

Роботи над РЛС було доручено державному підприємству «НДІ радіолокаційних систем «Квант-Радіолокація», яке є співвиконавцем у ремонті та модернізації фрегата.

На фрегаті встановлено дві газотурбінні установки М7Н1 виробництва ДП «Науково-виробничий комплекс газотурбобудування «Зоря»-«Машпроект», саме це підприємство і проводило відновлення апаратури.

Міноборони зменшило витрати на модернізацію фрегата «Гетьман Сагайдачний» вдвічі

Флагман ВМС ЗС України фрегат «Гетьман Сагайдачний» проєкту 11351 Фото: Facebook/Сергій Жолонко

У 2021 році флагман ВМС України зайшов на ремонт на суднобудівно-судноремонтний завод «Нібулон» у Миколаєві. Того року з приватного акціонерного товариства «Завод Кузня на Рибальському» стягнули 47,3 мільйона гривень штрафу за невиконання державного контракту на ремонт і модернізацію фрегата.

Контрадмірал Олексій Неїжпапа також повідомив, що флагман національного флоту фрегат «Гетьман Сагайдачний» планують вивести зі складу ВМС ЗС України у 2031 році.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України